Toporów

Nie bój się, wierz tylko
Józef Witko OFM
Nie bój się, wierz tylko
Myślą przewodnią książki stają się słowa Jezusa wypowiedziane do Jaira, przełożonego synagogi, którego córka zachorowała i zmarła: „Nie bój się, wierz tylko, a twoja córka będzie ocalona”. Książka składa się z trzech części: rozważań, modlitw o uzdrowienie i uwolnienie oraz świadectw ludzi o działaniu Ducha Świętego w ich życiu.

Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej - Toporów

ks. Janusz Jóźwiakowski (1990-10-30)

Toporów, Czyste - (4 km), Kłodnica - (5 km), Kosobudz - (10 km), Niedźwiedź - (5 km), Poźrzadło - (5 km), Toporek - (1 km), Troszki - (5 km), Zamęt - (12 km)

• ul. Kościelna 2
    66-233 Toporów
  • tel.: 68-341-10-86

Toporów – 11:00; Kosobudz – 13:00; Niedźwiedź – 9:00; Poźrzadło – 14:30

Po zakończeniu II wojny światowej teren parafii został zasiedlony przez ludność zza Buga, bądź z centralnych terenów Polski. Od maja do listopada 1945 r. przeprowadzono gruntowny remont poewangelickiej świątyni, która wcześniej służyła za spichlerz dla wojsk sowieckich i dostosowano ją do potrzeb Kościoła katolickiego. Ogromną pomocą w zakupie najbardziej potrzebnych naczyń i szat liturgicznych służyła Liga Katolicka zza granicy.

Ewa czuje inaczej