Toporów

Franciszek. Papież wielkiej nadziei
Grzegorz Polak
Franciszek. Papież wielkiej nadziei
Kiedy Benedykt XVI ogłosił decyzję o abdykacji, cały świat wstrzymał oddech. Mnożyły się spekulacje na temat rzeczywistych powodów jego decyzji. Przez wiele dni media kreowały swoich kandydatów, podawano liczbę głosów, które mogli zebrać kolejni papabile. Jednak dla wszystkich najważniejszy był ten jeden komunikat, który zabrzmiał z loggii bazyliki św. Piotra w Watykanie dnia 13 marca 2013 r.: Habemus papam! Tego dnia cały świat usłyszał po raz pierwszy imię nowego papieża – Franciszek.

Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej - Toporów

ks. Janusz Jóźwiakowski (1990-10-30)

Toporów, Czyste - (4 km), Kłodnica - (5 km), Kosobudz - (10 km), Niedźwiedź - (5 km), Poźrzadło - (5 km), Toporek - (1 km), Troszki - (5 km), Zamęt - (12 km)

• ul. Kościelna 2
    66-233 Toporów
  • tel.: 68-341-10-86

Toporów – 11:00; Kosobudz – 13:00; Niedźwiedź – 9:00; Poźrzadło – 14:30

Po zakończeniu II wojny światowej teren parafii został zasiedlony przez ludność zza Buga, bądź z centralnych terenów Polski. Od maja do listopada 1945 r. przeprowadzono gruntowny remont poewangelickiej świątyni, która wcześniej służyła za spichlerz dla wojsk sowieckich i dostosowano ją do potrzeb Kościoła katolickiego. Ogromną pomocą w zakupie najbardziej potrzebnych naczyń i szat liturgicznych służyła Liga Katolicka zza granicy.

Seks jakiego nie znacie