Szczaniec

Modlitwa myślna
Jeronimo Gracian OCD
Modlitwa myślna
Mamy nadzieję, że książka o. Graciana, poświęcona modlitwie myślnej, spełni posługę duszpasterską wobec osób, które podejmują praktykowanie i życie modlitwą myślną. Potrzeba takiej publikacji dała się zauważyć podczas rekolekcji, które w ramach Karmelitańskiej Szkoły Modlitwy prowadzone są w domu rekolekcyjnym Karmelitów Bosych w Gorzędzieju. Praktykowanie modlitwy myślnej, którego uczy ojciec Gracian, nie jest przejawem dewocji ani kolejną formą podejrzanej medytacji newageowskiej, ale zaangażowaniem umysłu w modlitwie, aby dzięki niemu kształtować w sobie postawę kontemplacyjną, która otwiera na prawdę i prowadzi do wiary.

Parafia pw. św. Anny - Szczaniec

ks. Stanisław Pikor SDB (2005-01-08)

Szczaniec, Kupienino - 5,5 km, Myszęcin - 3 km, Myszęcinek - 4 km, Ojerzyce - 4 km, Rzeczyca - 6 km, Wilenko - 2,5 km, Wityń - 6 km

• Szczaniec 58