Iłowa

Networking dla osób, które go nie cierpią
Devora Zack
Networking dla osób, które go nie cierpią
Czy wolisz leczenie kanałowe niż pogawędkę z grupą obcych osób? A samo wyrażenie „świetny kontakt z salą” sprawia, że wycofujesz się do swoich czterech ścian? Czy rozmowy na błahe tematy są dla ciebie dużym problemem? Devora Zack była niegdyś taka jak ty. Mówiąc zaś szczerze, jest taka do dzisiaj. A jednak stała się skuteczną konsultantką, która każdego roku przemawia do tysięcy ludzi, nie zmieniając przy tym swojej osobowości. Wręcz przeciwnie.

Parafia pw. Naświętszego Serca Pana Jezusa - Iłowa

ks. Tadeusz Lubiatowski CM (2011-06-24)

Iłowa, Borowe, Czerna, Czyżówek, Klików, Kowalice

Iłowa (Chrystusa Króla) – 7:30, 9:00, 11:00, 13:00 (dla dzieci); Iłowa (NSPJ) – 18:00 (w okresie letnim) i 17:00 (w okresie zimowym); Borowe – 12:00; Czerna – 10:00

W roku 1906 powołano do istnienia parafię w Iłowej oddzielając ją od parafii w Witoszynie Dolnym. W 1937 roku wierni kościoła katolickiego doczekali się własnego kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Konsekracji dokonał 17 października 1937 kardynał Adolf Bertram z Wrocławia. Świątynię zaprojektował architekt Merten. Na wieży umiejscowionej obok wejścia zachodniego zawieszono trzy dzwony. We wnętrzu kościoła znajduje się kasetonowy sufit, podłoga z czerwonych i brązowych cegieł, mozaika na ołtarzu głównym przedstawiająca Chrystusa (dzieło Süssmutha z Pieńska), barokowa rzeźba Madonny (dar gminy Otmuchów). W dolnym piętrze wieży jest umiejscowiona kaplica chrzcielna. Kościół jest świątynią parafialną. Odpust przeżywamy w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Po II wojnie światowej katolicy przejęli opuszczoną świątynię protestancką, która jest obecnie p.w. Chrystusa Króla i spełnia rolę kościoła filialnego. Budowla z początku XVIII w., barokowa, częściowo przekształcona w duchu klasycyzmu i secesji. Na ścianach zewnętrznych znajdują się płyty epitafijne głównie z XVIII w. Obszerne jednonawowe wnętrze z prezbiterium nakrywają sklepienia kolebkowe i krzyżowe. Wśród wyposażenia na szczególną uwagę zasługują: ołtarz główny z obrazem Chrystusa autorstwa malarza Bosera, XVIII w. chrzcielnica, empory i 28. głosowe organy firmy „E. Kempper & Sohn” z 1937 roku. Obecnie parafia liczy ok. 5000 wiernych. Odpust przeżywamy w Uroczystość Chrystusa Króla.

Dzikie serce