Iłowa

Jak możemy zostać uzdrowieni
Christoph Häselbarth, dr Peter Riechert
Jak możemy zostać uzdrowieni
Współczesna medycyna ma skłonność do zaniedbywania duchowego aspektu choroby. Znani niemieccy lekarze oraz duszpasterz Christoph Häselbarth, w oparciu o swoją wieloletnią praktykę i liczne doświadczenia, pokazują wyraźnie, że u źródeł choroby niejednokrotnie leży otwarcie się na złe wpływy w sferze duchowej. Drogę do uzdrowienia otwiera zaś usunięcie zła lub grzechu i modlitwa o uwolnienie.

Parafia pw. Naświętszego Serca Pana Jezusa - Iłowa

ks. Tadeusz Lubiatowski CM (2011-06-24)

Iłowa, Borowe, Czerna, Czyżówek, Klików, Kowalice

Iłowa (Chrystusa Króla) – 7:30, 9:00, 11:00, 13:00 (dla dzieci); Iłowa (NSPJ) – 18:00 (w okresie letnim) i 17:00 (w okresie zimowym); Borowe – 12:00; Czerna – 10:00

W roku 1906 powołano do istnienia parafię w Iłowej oddzielając ją od parafii w Witoszynie Dolnym. W 1937 roku wierni kościoła katolickiego doczekali się własnego kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Konsekracji dokonał 17 października 1937 kardynał Adolf Bertram z Wrocławia. Świątynię zaprojektował architekt Merten. Na wieży umiejscowionej obok wejścia zachodniego zawieszono trzy dzwony. We wnętrzu kościoła znajduje się kasetonowy sufit, podłoga z czerwonych i brązowych cegieł, mozaika na ołtarzu głównym przedstawiająca Chrystusa (dzieło Süssmutha z Pieńska), barokowa rzeźba Madonny (dar gminy Otmuchów). W dolnym piętrze wieży jest umiejscowiona kaplica chrzcielna. Kościół jest świątynią parafialną. Odpust przeżywamy w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Po II wojnie światowej katolicy przejęli opuszczoną świątynię protestancką, która jest obecnie p.w. Chrystusa Króla i spełnia rolę kościoła filialnego. Budowla z początku XVIII w., barokowa, częściowo przekształcona w duchu klasycyzmu i secesji. Na ścianach zewnętrznych znajdują się płyty epitafijne głównie z XVIII w. Obszerne jednonawowe wnętrze z prezbiterium nakrywają sklepienia kolebkowe i krzyżowe. Wśród wyposażenia na szczególną uwagę zasługują: ołtarz główny z obrazem Chrystusa autorstwa malarza Bosera, XVIII w. chrzcielnica, empory i 28. głosowe organy firmy „E. Kempper & Sohn” z 1937 roku. Obecnie parafia liczy ok. 5000 wiernych. Odpust przeżywamy w Uroczystość Chrystusa Króla.

Krokodyl dla ukochanej