Bożnów

Odwaga zmiany
Wojciech Jędrzejewski OP
Odwaga zmiany
Lęk, smutek, niepokój, słabość, zniechęcenie – któż z nas nie chciałby się ich pozbyć? Wojciech Jędrzejewski w swej książce przekonuje, że jest na to sposób – wymaga odwagi, ale gwarantuje sukces, bo prowadzi do prawdziwej, głębokiej przemiany życia. „Dopiero gdy otwieramy się na osobistą przemianę, moralną i duchową, na działanie Boga w nas samych, stajemy się coraz bardziej zdolni do prawdziwie chrześcijańskiego, ewangelicznego zaangażowania w wielkie wyzwania tego świata.”

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny - Bożnów

ks. Jan Ciesielski (2011-08-01)

Bożnów, Chrobrów

Bożnów
    68-100 Żagań
  • tel.: 68-360-66-92

Bożnów – 9:00, 12:00; Chrobrów – 10:30

Pierwsza wzmianka o parafii i kościele poch. z 1296 r. Wtedy to kościół został objęty przez augustiański konwent z Żagania. W XVI w. przejęli go luteranie. Po II wojnie św. teren parafii zamieszkują Polacy przybyli z terenów wschodnich Polski. Do 1972 r. parafia należała do archidiecezji wrocławskiej i była administrowana przez Księży Misjonarzy CM.

Krokodyl dla ukochanej