Bożnów

Pieśń duchowa [FORMAT KIESZONKOWY]
św. Jan od Krzyża
Pieśń duchowa [FORMAT KIESZONKOWY]
Zarówno poemat ten, jak i traktat opisują całą drogę duchową człowieka. Autor oddaje jej dramatyzm i piękno w literackiej opowieści ukazującej miłość pomiędzy oblubienicą-duszą a jej Oblubieńcem-Chrystusem. To dzieło, uznawane za perłę literatury hiszpańskiej, a zarazem cenne świadectwo mistyczne, uzupełnia opis etapów jednoczenia duszy z Bogiem omawianych w innych traktatach.

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny - Bożnów

ks. Jan Ciesielski (2011-08-01)

Bożnów, Chrobrów

Bożnów
    68-100 Żagań
  • tel.: 68-360-66-92

Bożnów – 9:00, 12:00; Chrobrów – 10:30

Pierwsza wzmianka o parafii i kościele poch. z 1296 r. Wtedy to kościół został objęty przez augustiański konwent z Żagania. W XVI w. przejęli go luteranie. Po II wojnie św. teren parafii zamieszkują Polacy przybyli z terenów wschodnich Polski. Do 1972 r. parafia należała do archidiecezji wrocławskiej i była administrowana przez Księży Misjonarzy CM.

Warto pokochać teściową