Bożnów

Z ciemności do światła
Ania Golędzinowska
Z ciemności do światła
Nie przestraszcie się. To nie jest nudny podręcznik teologiczny ani katechizm. Celem tej książki nie jest pouczanie kogokolwiek ani tym bardziej zastępowanie czy dopełnianie nauczania Kościoła. To są historie wielu najzwyklejszych młodych ludzi, którzy tak jak ja wybrali życie w czystości przedmałżeńskiej. Mieli odwagę powiedzieć swoje „TAK ”. Bo dzisiaj trzeba mieć odwagę, aby żyć w czystości serca!

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny - Bożnów

ks. Jan Ciesielski (2011-08-01)

Bożnów, Chrobrów

Bożnów
    68-100 Żagań
  • tel.: 68-360-66-92

Bożnów – 9:00, 12:00; Chrobrów – 10:30

Pierwsza wzmianka o parafii i kościele poch. z 1296 r. Wtedy to kościół został objęty przez augustiański konwent z Żagania. W XVI w. przejęli go luteranie. Po II wojnie św. teren parafii zamieszkują Polacy przybyli z terenów wschodnich Polski. Do 1972 r. parafia należała do archidiecezji wrocławskiej i była administrowana przez Księży Misjonarzy CM.