Lipinki Łużyckie

Modlę się jak Jezus. Modlitwy dla dzieci
Małgorzata Wilk
Modlę się jak Jezus. Modlitwy dla dzieci
Książeczka ta jest uroczym, niezwykle kolorowym podręcznikiem pierwszych modlitw dla dzieci. Oprócz tradycyjnego pacierza, dzieci znajdą tu zachętę do prowadzenia swoich własnych, spontanicznych rozmów z Panem Bogiem.

Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego - Lipinki Łużyckie

ks. Andrzej Tomkowski (2002-12-12)

Lipinki Łużyckie, Boruszyn, Cisowa, Jaryszów, Pietrzyków, Piotrowice, Suchleb, Tyliczki, Zajączek

• ul. Główna 11
    68-213 Lipinki Łużyckie
  • tel.: 68-362-62-95

Lipinki Łużyckie – 8:00, 11:00, 18:00 - sobota; Boruszyn – 12:30; Pietrzyków – 9:30

Organizacja parafii rozpoczyna się na przełomie 1945/46 r., wraz z napływem ludności z Kresów Wschodnich (woj. tarnopolskie). Parafia ta obejmowała swoim zasięgiem 16 wiosek. W 1947 r. odbyła się pierwsza wizytacja kanoniczna, w trakcie której 929 osób przyjęło sakrament bierzmowania. Systematyczne nabożeństwa odbywały się w Lipinkach Łużyckich, Sieniawie Żarskiej oraz Grotowie. W 1957 r. powstaje nowa parafia w Grotowie, a w 1966 r. samodzielny wikariat w Sieniawie Żarskiej. W roku 1962 parafia pozbawiona została duszpasterza w wyniku aresztowania ks. Kazimierza Klee za działalność podziemną w czasie wojny. Zastępstwo przejęli księża z Żar. W 1972 r. parafia w Lipinkach Łużyckich przechodzi pod jurysdykcję diecezji gorzowskiej.