Przemków

parafia pw. Miłosierdzia Bożego

Święty Mikołaj - Skuteczni święci

Święty Mikołaj, z oczywistych względów szczególnie lubiany przez dzieci, urodził się w 270 r., zmarł 6 grudnia ok. 345-352 r. Od dzieciństwa szczególnie wrażliwy na potrzeby innych. Powszechnie znana jest historia uratowania przez niego przed staropanieństwem trzech córek zubożałego szlachcica, przedstawiana w literaturze i sztuce, m.in. w "Boskiej komedii" Dantego. Święty pierwszych wieków chrześcijaństwa, biskup Myry. Jeden z Czternastu Wielkich Wspomożycieli Kościoła, czczony również przez prawosławnych - jako uczestnik soboru łączącego oba Kościoły.

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego - Przemków

ks. Mirosław Werłos (1998-08-20)

Rezydenci

• Zbawiciela 1