Małomice

Ćwiczenia duchowne [kieszonkowe]
św. Ignacy Loyola
Ćwiczenia duchowne [kieszonkowe]
Oddajemy do rąk czytelników pięknie wydany klasyczny tekst Ćwiczeń, zatwierdzony przez wszystkich papieży od XVI wieku po dziś jako najlepszy sposób odprawiania rekolekcji. Książeczka służąca zarówno dającym rekolekcje jak i wszystkim, którzy już je odbyli i pragną podtrzymać w sobie ich owoce. Wydanie kieszonkowe, ze względu na format, jest bardzo praktyczne. Twarda, skóropodobna, oprawa chroni przez zniszczeniem a jednocześnie pięknie tłoczona podkreśla swoją wyjątkowość.

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Małomice

ks. Alojzy Budnik (1990-10-30)

• Kościelna 19
    67-320 Małomice
  • tel.: 068-376-90-21

Małomice – 7:30, 10:30, 12:30, 17:00; Bukowina Bobrz. – 9:00

Z inicjatywy augustianów w Rudawicy zbudowano kościół (1376 r.), do tej parafii włączono również Małomice. Mimo iż właściciele Małomic oraz niektórzy mieszkańcy przeszli w okresie reformacji na protestantyzm, garstce katolików udało się zachować ciągłość istnienia parafii. Rozwój miejscowości, zwiększenie liczby ludności wyznania rzymskokatolickiego spowodowały podjęcie decyzji o utworzeniu ośrodka duszpasterskiego w Małomicach i budowie domu katolickiego z dużą kaplicą (zakończenie budowy -1872 r.). Wiernym służyli księża dojeżdżający z Rudawicy (5 km). Rosnące potrzeby skłoniły miejscowych katolików do budowy kościoła, trwała ona tylko rok. Już w1929 r. świątynię konsekrował bp Valentinus jako kościół filialny Rudawicy pw. Świętej Rodziny. Samodzielna parafia została erygowana po II wojnie światowej w 1948 r. dzięki zabiegom ks. Wiktora Zabiegło, pierwszego powojennego duszpasterza. Konieczną ze względu na wzrost liczby wiernych rozbudowę kościoła rozpoczął po długim oczekiwaniu na zgodę w 1984 r. ks. proboszcz Stanisław Zimny, a dokończył w 1992 r. ks. Alojzy Budnik, mianowany proboszczem w 1990 r. Kolejne ważne prace to wykonanie elewacji kościoła, zakończenie kapitalnego remontu plebanii (dawny Dom Katolicki), stworzenie punktu sakralnego w Łozach (od 1992 r. istnieje kaplica pw. Miłosierdzia Bożego), remont dachu i wieży w Rudawicy oraz wieży w Bukowinie.

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.