Trzebiechów

parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ewangelia 2019 [OPRAWA MIĘKKA] [MAŁY FORMAT]

Podstawowa pomoc dla każdego, kto chce uczynić słowo Boże stałym, codziennym towarzyszem swojego życia oraz chce je rozważać według klucza roku liturgicznego. Książka zawiera pełny tekst Ewangelii na każdy dzień 2018 roku oraz odnośniki do czytań biblijnych na dany dzień. Książka w miękkiej, lekkiej oprawie.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Trzebiechów

ks. Andrzej Grządziel (2010-08-02)

Trzebiechów, Borek Nowy - (1,5 km), Borek Stary - (2 km), Gębice - (2,5 km), Głębokie - (6 km), Głuchów - (5 km), Ledno - (7 km), Mieszkowo - (1,5 km)

TRZEBIECHÓW – 8:00, 12:00, DPS - 16:10 ; GŁUCHÓW – 10:00; LEDNO – 13:15

Z roku 1308 pochodzi pierwsza wzmianka o przynależności kościoła w Trzebiechowie do diecezji poznańskiej. Na miejscu średniowiecznej drewnianej świątyni protestanci zbudowali w 1654 r. szachulcowy zbór, służący wiernym z terenu śląskiego pogranicza. W okresie reformacji kościół przejęli protestanci i był w ich rękach aż do 1945 r. Po osiedleniu się katolików, Trzebiechów stał się filią parafii Klenica. W 1984 r. rozpoczęto budowę domu parafialnego. Po jego ukończeniu w 1987 r., erygowano nową samodzielną placówkę parafialną.

Warto być ojcem