Trzebiechów

parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Medytacja Chrześcijańska
Ernest E. Larkin O. Carm.
Medytacja Chrześcijańska
Medytacja Chrześcijańska. Kontemplatywna modlitwa na dziś zawiera kilka wcześniej publikowanych artykułów na temat osobistej podróży duchowej o. Larkina do praktyki modlitwy prowadzącej do środka i Medytacji Chrześcijańskiej. Książka jest dialogiem dziedzictwa Karmelu z innymi współczesnymi wykładniami mądrości Ojców Pustyni. Zawiera wiele pomocnych rad dla początkujących na drodze kontemplacji i odkrywa nowe głębiny dla tych, którzy się już na niej znajdują.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Trzebiechów

ks. Andrzej Grządziel (2010-08-02)

Trzebiechów, Borek Nowy - (1,5 km), Borek Stary - (2 km), Gębice - (2,5 km), Głębokie - (6 km), Głuchów - (5 km), Ledno - (7 km), Mieszkowo - (1,5 km)

• Al. Lipowa 31
    66-132 Trzebiechów
  • tel.: 68-351-41-30

TRZEBIECHÓW – 8:00, 12:00, DPS - 16:10 ; GŁUCHÓW – 10:00; LEDNO – 13:15

Z roku 1308 pochodzi pierwsza wzmianka o przynależności kościoła w Trzebiechowie do diecezji poznańskiej. Na miejscu średniowiecznej drewnianej świątyni protestanci zbudowali w 1654 r. szachulcowy zbór, służący wiernym z terenu śląskiego pogranicza. W okresie reformacji kościół przejęli protestanci i był w ich rękach aż do 1945 r. Po osiedleniu się katolików, Trzebiechów stał się filią parafii Klenica. W 1984 r. rozpoczęto budowę domu parafialnego. Po jego ukończeniu w 1987 r., erygowano nową samodzielną placówkę parafialną.

Warto pokochać teściową