Trzebiechów

Malwina Okrzesik, Janusz Okrzesik
Piersią spoko

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Trzebiechów

ks. Andrzej Grządziel (2010-08-02)

Trzebiechów, Borek Nowy - (1,5 km), Borek Stary - (2 km), Gębice - (2,5 km), Głębokie - (6 km), Głuchów - (5 km), Ledno - (7 km), Mieszkowo - (1,5 km)

TRZEBIECHÓW – 8:00, 12:00, DPS - 16:10 ; GŁUCHÓW – 10:00; LEDNO – 13:15

Z roku 1308 pochodzi pierwsza wzmianka o przynależności kościoła w Trzebiechowie do diecezji poznańskiej. Na miejscu średniowiecznej drewnianej świątyni protestanci zbudowali w 1654 r. szachulcowy zbór, służący wiernym z terenu śląskiego pogranicza. W okresie reformacji kościół przejęli protestanci i był w ich rękach aż do 1945 r. Po osiedleniu się katolików, Trzebiechów stał się filią parafii Klenica. W 1984 r. rozpoczęto budowę domu parafialnego. Po jego ukończeniu w 1987 r., erygowano nową samodzielną placówkę parafialną.

Dzikie serce