Smolno Wielkie

Od Ducha do ucha
Augustyn Pelanowski OSPPE
Od Ducha do ucha
O jedno cię tylko proszę: Nie uciekaj w noc, nie chowaj się w swoją ciemność. Przystań na chwilę i poczuj, że Serce Boga jest blisko twojego policzka. Że wystarczy twój jeden ruch głowy, abyś poczuł, że ono bije - i że bije z miłości do ciebie.

Parafia pw. Chrystusa Króla - Smolno Wielkie

ks. Sławomir Kukla (2003-10-07)

Smolno Wielkie, Ostrzyce - (4 km), Podlegórz - (11 km), Radowice - (9 km), Smolno Małe - (3 km)

WIELKIE – 9:00, 13:00; OSTRZYCE – 12:00; PODLEGÓRZ – 10:30

Po II wojnie światowej teren obecnej parafii został zamieszkany przez ludność polską, pochodzenia wschodniego. Początkowo Smolno Wielkie było filią parafii Klenica.

Dzikie serce