Smolno Wielkie

parafia pw. Chrystusa Króla

Ale dali szkołę!

„Szkołę” dały ks. kard. Stanisławowi Dziwiszowi dzieci z bardzo lubianego przez najmłodszych katolickiego programu telewizyjnego „Ziarno”, które odwiedziły go w krakowskim pałacu arcybiskupim. Obsiadły go kołem, wyściskały i wprost zasypały pytaniami o Papieża. Ks. Kardynał cierpliwie odpowiedział im aż na sto pytań! Dzieci interesowały wszystkie okresy życia Papieża i najróżniejsze, z ich punktu widzenia bardzo ważne sprawy.

Parafia pw. Chrystusa Króla - Smolno Wielkie

ks. Sławomir Kukla (2003-10-07)

Smolno Wielkie, Ostrzyce - (4 km), Podlegórz - (11 km), Radowice - (9 km), Smolno Małe - (3 km)

WIELKIE – 9:00, 13:00; OSTRZYCE – 12:00; PODLEGÓRZ – 10:30

Po II wojnie światowej teren obecnej parafii został zamieszkany przez ludność polską, pochodzenia wschodniego. Początkowo Smolno Wielkie było filią parafii Klenica.

Seks jakiego nie znacie