Smolno Wielkie

Nowenna pompejańska [MP3]
Małgorzata Pabis
Nowenna pompejańska [MP3]
„Ktokolwiek pragnie uzyskać u Mnie względy, powinien odprawić trzy nowenny różańcowe z prośbą i trzy nowenny z podziękowaniem” –  z takimi słowami objawiła się Maryja nieuleczalnie chorej Fortunacie Agrelli. Od tego czasu nowenna pompejańska – zwana też „nowenną nie do odparcia” – stała się modlitwą różańcową dla każdego, kto chce w szczególny sposób złożyć Matce Bożej dziękczynienie i wyprosić potrzebne łaski.

Parafia pw. Chrystusa Króla - Smolno Wielkie

ks. Sławomir Kukla (2003-10-07)

Smolno Wielkie, Ostrzyce - (4 km), Podlegórz - (11 km), Radowice - (9 km), Smolno Małe - (3 km)

WIELKIE – 9:00, 13:00; OSTRZYCE – 12:00; PODLEGÓRZ – 10:30

Po II wojnie światowej teren obecnej parafii został zamieszkany przez ludność polską, pochodzenia wschodniego. Początkowo Smolno Wielkie było filią parafii Klenica.

Dzikie serce