Kargowa

parafia pw. św. Wojciecha

Księgarnia Izajasz

Prawdziwa władza jest służbą

Jak dawać dobry przykład naszym bliźnim? Jak stać się prawdziwie i głęboko wierzącym chrześcijaninem, który wiernie podąża śladami swojego Zbawiciela? Jednym z największych wyzwań współczesności jest dawać wiarygodne świadectwo własnym życiem. Do tego wzywa nas w swojej książce Papież Franciszek i pokazuje, jak tego dokonać.

Parafia pw. św. Wojciecha - Kargowa

ks. Marek Pietkiewicz (2011-08-01)

Rezydenci

Kargowa, Chwalim - (2 km), Jaromierz Nowy - (7 km), Jaromierz Stary - (5 km), Karszyn - (5 km), Liny - (6 km), Obra Dolna - (10 km), Siadcza - (8 km), Susłów - (8 km), Wielka Wieś - (4 km)

KARGOWA: św. Wojciecha – 7:30, 16:30; św. Maksymiliana M. Kolbe - 9:00, 12:15; KARSZYN – 10;30; OBRA DOLNA – 10:30

Obecna parafia Kargowa do czasu zakończenia I wojny światowej terytorialnie i administracyjnie należała do parafii w Kopanicy. W 1902 r. ks. Czarnecki buduje dla miejscowych katolików kaplicę w Kargowej. Po ustaleniu granic między Odrodzoną Rzeczypospolitą Polską a Rzeszą Niemiecką, Kargowa przypadła Niemcom. Jurysdykcyjnie należała do Prałatury Pilskiej. Od 1945 r. przynależy do Diecezji Gorzowskiej.

Powołania z parafii

Seks jakiego nie znacie