Kargowa

Święta Teresa z Lisieux
Guy Gaucher OCD
Święta Teresa z Lisieux
Najobszerniejsza biografia Teresy, jaka kiedykolwiek ukazała się na rynku polskim, dzieło życia największego specjalisty od "Małej Świętej", bpa Guy Gauchera OCD. Książka opiera się wyłącznie na autentycznych dokumentach. Nic nie jest tu zbeletryzowane.

Parafia pw. św. Wojciecha - Kargowa

ks. Marek Pietkiewicz (2011-08-01)

Rezydenci

Kargowa, Chwalim - (2 km), Jaromierz Nowy - (7 km), Jaromierz Stary - (5 km), Karszyn - (5 km), Liny - (6 km), Obra Dolna - (10 km), Siadcza - (8 km), Susłów - (8 km), Wielka Wieś - (4 km)

KARGOWA: św. Wojciecha – 7:30, 16:30; św. Maksymiliana M. Kolbe - 9:00, 12:15; KARSZYN – 10;30; OBRA DOLNA – 10:30

Obecna parafia Kargowa do czasu zakończenia I wojny światowej terytorialnie i administracyjnie należała do parafii w Kopanicy. W 1902 r. ks. Czarnecki buduje dla miejscowych katolików kaplicę w Kargowej. Po ustaleniu granic między Odrodzoną Rzeczypospolitą Polską a Rzeszą Niemiecką, Kargowa przypadła Niemcom. Jurysdykcyjnie należała do Prałatury Pilskiej. Od 1945 r. przynależy do Diecezji Gorzowskiej.

Powołania z parafii

Warto być ojcem