Kargowa

parafia pw. św. Wojciecha

Księgarnia Izajasz

Mój pierwszy modlitewnik

Zbiór pięknych i prostych modlitw dla dzieci. Napisane zrozumiałym dla najmłodszych językiem teksty oraz kolorowo zilustrowane strony tej książki mogą stać się pierwszą szkołą modlitwy. Podarowanie dziecku takiego prezentu to doskonała okazja do nauczenia go codziennej, osobistej rozmowy z Panem Bogiem.

Parafia pw. św. Wojciecha - Kargowa

ks. Marek Pietkiewicz (2011-08-01)

Rezydenci

Kargowa, Chwalim - (2 km), Jaromierz Nowy - (7 km), Jaromierz Stary - (5 km), Karszyn - (5 km), Liny - (6 km), Obra Dolna - (10 km), Siadcza - (8 km), Susłów - (8 km), Wielka Wieś - (4 km)

KARGOWA: św. Wojciecha – 7:30, 16:30; św. Maksymiliana M. Kolbe - 9:00, 12:15; KARSZYN – 10;30; OBRA DOLNA – 10:30

Obecna parafia Kargowa do czasu zakończenia I wojny światowej terytorialnie i administracyjnie należała do parafii w Kopanicy. W 1902 r. ks. Czarnecki buduje dla miejscowych katolików kaplicę w Kargowej. Po ustaleniu granic między Odrodzoną Rzeczypospolitą Polską a Rzeszą Niemiecką, Kargowa przypadła Niemcom. Jurysdykcyjnie należała do Prałatury Pilskiej. Od 1945 r. przynależy do Diecezji Gorzowskiej.

Powołania z parafii

Dzikie serce