Smogóry

Siedem darów Ducha Świętego
Ludovic Lécuru
Siedem darów Ducha Świętego
Często wydaje się nam, że nie jesteśmy zdolni żyć w zgodzie z wolą Bożą ani zrealizować powołania, jakim jest osobista świętość. Z pomocą przychodzi nam siedem darów Ducha Świętego: dar mądrości, rozumu, umiejętności, rady, męstwa, pobożności i bojaźni Bożej. To one pomagają nam pokonać ludzkie słabości, wnoszą boskie światło w rozpoznanie, pragnienie i działanie zgodnie z Bożym zamysłem.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - Smogóry

ks. Edward Wojciechowski (1997-08-20)

• 69-214 Smogóry
  • tel.: 95-757-70-16

SMOGÓRY – pw. Najśw. Serca Pana Jezusa 13:00; pw. Miłosierdzia Bożego 8:30; GRABNO – 10:00; LUBIEŃ – 11:30;

Najstarsza wzmianka o wiosce pochodzi z 1405 r. Wtedy istniała już parafia katolicka i kościół. Dalsze losy parafii katolickiej nie są znane. Wiadomo, że do r. 1945 mieszkańcy byli wyznania ewangelickiego. Po wymianie ludności niemieckiej na polską w 1945 r. ks. Michał Kądziołka odbudował kościół i nadał mu tytuł Najświętszego Serca PJ. W r. 1985 bp W. Pluta dokonał erekcji nowej parafii w Smogórach, która powstała z podziału parafii św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim. Siedzibą parafii została miejscowość Lubień.

Krokodyl dla ukochanej