Gądków Wielki

Święta Teresa z Lisieux
Guy Gaucher OCD
Święta Teresa z Lisieux
Najobszerniejsza biografia Teresy, jaka kiedykolwiek ukazała się na rynku polskim, dzieło życia największego specjalisty od "Małej Świętej", bpa Guy Gauchera OCD. Książka opiera się wyłącznie na autentycznych dokumentach. Nic nie jest tu zbeletryzowane.

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej - Gądków Wielki

ks. Edward Biskupski (2004-08-10)

• Kościelna 40
    66-019 Gądków Wielki
  • tel.: 068-341-44-13

GĄDKÓW WIELKI – 8:00, 11:00; DEBRZNICA – 18:00 -sobota, 9:30 - na przemian z Gądkowem M.; GĄDKÓW MAŁY – 18:00 - sobota, 9:30; RADZIKÓW – 13:00; TRZEBIECHÓW – 18:15

Początkowo wieś stanowiła własność zakonu Templariuszy, którzy w XIII w. utworzyli tu parafię. W 1350 r. część wsi była własnością Joannitów, a w XV w. własnością rodu von Lassowów. W 1945 r. ludność niemiecka opuszcza tereny parafii i zanika protestantyzm. Zasiedlająca te tereny ludność katolicka z różnych części Polski, zamienia protestantski zbór na kościół. W latach 1963-1968, parafia przeżyła wielką próbę swej wierności Kościołowi. W 1964 r. powstała schizma - Niezależna Samodzielna Parafia rzymsko-katolicka w Gądkowie Wielkim, zatwierdzona przez Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Zielonej Górze w dniu 10.02.1964 r., która następnie wygasła 4.05.1968 r.

Urzekająca