Skwierzyna

parafia pw. św. Mikołaja Biskupa

Zielonogórski Koncert Uwielbienia

Powiew Boga
o. Włodzimierz Zatorski OSB, Marian Zawada OCD, Józef Augustyn SJ, Adalbert de Vogue OSB
Powiew Boga
Pojęcie medytacji jest dzisiaj bardzo modne. Ludzie spodziewają się po niej bardzo dużo. Dla wielu będzie to środek na odnalezienie swojej tożsamości, dla innych wewnętrznej harmonii. Z tych pragnień biorą się poszukiwania mistrzów medytacji, a także metod dochodzenia do niej.

Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa - Skwierzyna

ks. Cezary Kokociński CM (2013-06-24)

Skwierzyna, Kijewice - (6 km), Krobielewko - (22 km), Łomno - (9 km), Murzynowo - (7 km), Nowy Dwór - (15 km), Piłka - (30 km), Skrzynica - (18 km), Świniary - (12 km), Warcin - (9 km), Wiejce - (25 km), Zamyślin - (28 km)

• Plebańska 1
    66-440 Skwierzyna
  • tel.: 95-717-00-18

SKWIERZYNA – św. Mikołaja 7:00, 13:00, 18:00 (młodzież); Najśw. Zbawiciela 8:30, 10:00 (dzieci), 11:30; szpital 15:00(sobota);; MURZYNOWO – 11:30; ŚWINARY – 10:00; WIEJCE – 16:00(sobota); KROBIELEWKO – 17:00(sobota); NOWY DW

Powstanie parafii w Skwierzynie datuje się na drugą połowę XIII w. Początkowo należała do diecezji poznańskiej. W 1556 r., pod wpływem szerzącego się protestantyzmu, kościół, wybudowany pod koniec XIII w., został przekazany protestantom. Dopiero w 1605 r. na prośbę bpa poznańskiego Wawrzyńca Goślickiego kościół ponownie zwrócono katolikom. Dokumenty historyczne wskazują, że w mieście wybudowano w 1569 r. klasztor, a przy nim szpital św. Ducha. Mieszkali tu również Żydzi, którzy w 1532 r. wybudowali synagogę. W 1923 r. Skwierzyna została przyłączona do nowo utworzonej Administracji Apostolskiej Prałatury Pilskiej. Od zakończenia II wojny światowej w parafii duszpasterzują księża ze Zgromadzenia św. Wincentego a\'Paulo. Do wyjątkowych wydarzeń w życiu religijnym i społecznym parafii należy zaliczyć pobyt Prymasa Polski Augusta Kard. Hlonda w 1947 r.

Ewa czuje inaczej

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.