Maszewo Lubuskie

Serce Jezusa
Jerzy Zieliński OCD
Serce Jezusa
Ojcowie Kościoła porównywali Serce Jezusa do sekretnej księgi opowiadającej historię miłości Syna Bożego do ludzi. Jej stronice pozostawały zapieczętowane aż do chwili, gdy zostało przebite lancą rzymskiego setnika. Rana natomiast ujawniła ich sekretną treść.

Parafia pw. św. Wojciecha - Maszewo Lubuskie

Maszewo - 470, Bytomiec - (6 km), Granice - (2 km), Lubogoszcz - (5 km), Miłów - (4 km), Połęcko - (2 km), Radomicko - (9 km), Rybaki - (2 km)

• Maszewo Lub. 69
    66-614 Maszewo Lubuskie
  • tel.: 068-383-13-16

Maszewo - 8:30, 12:00; Lubogoszcz - 10:00; Radomicko - 12:00; Rybaki - 10:30

Pierwsze wzmianki o parafii pochodzą z XIII w. Po wojnie Maszewo było filią Krosna Odrz. W 1950 r. przyłączone do par. Chlebowo.

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.