Leśniów Wielki

parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Siostra Maria Łucja od Jezusa i Niepokalanego Serca

Siostra Łucja to niezwykle ważna osobowość portugalskiego katolicyzmu XX wieku. Jako Pastuszka z Fatimy, która wraz z Franciszkiem i Hiacyntą dostąpiła w 1917 roku widzenia Matki Bożej, jest uznana za dziecko szczególnie błogosławione i wybrane do rozpowszechniania w świecie przesłania Bożego pokoju i zbawienia. Jako karmelitanka, uważana za osobę uprzywilejowaną w swym oddaniu Bogu i służbie Kościołowi, cieszy się ogromnym zaufaniem wiernych, zaufaniem zakotwiczonym w jej wyjątkowej posłudze powierniczki Matki Bożej.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Leśniów Wielki

ks. Dariusz Glama (1996-08-20)

Leśniów Wielki, Drzonów - (5 km), Leśniów Mały - (3 km), Łagów - (3 km), Orzewo - (12 km), Radomia - (10 km), Sudoł - (4 km), Trzebule - (6 km)

Leśniów Wielki
    66-016 Czerwieńsk
  • tel.: 68-321-18-20

Leśniów Wielki - 8:00; Drzonów - 9:15; Łagów - 10:30; Sudoł - 16:00; Trzebule - 12:00 Zastosowano układ rotacyjny. Każdego miesiąca następuje zmiana godziny odprawiania Mszy św. przy zachowaniu porządku godzin

Parafia powstała w wyniku podziału parafii p.w. św. Wojciecha w Czerwieńsku. Odłączono Leśniów Wielki, Drzonów, Łagów. W 1959 r. zakupiono budynki gospodarcze i zaadoptowano je na plebanię. W 1960 r., po usunięciu religii ze szkół, rozpoczęto katechizowanie w prywatnych mieszkaniach. Zaś w 1961 r. zaadoptowano kuźnię na salkę katechetyczną. 4.02.1963 r. parafia przeżyła nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. 27.11.1977 r., decyzją bpa Ordynariusza zostaje przyłączona do parafii wieś Trzebule, która administracyjnie należała do parafii w Bobrowicach.

Warto pokochać teściową