Borów Wielki

Zioło-lecznictwo czyli wywary na przywary
Anna Sosnowska, Wojciech Ziółek SJ
Zioło-lecznictwo czyli wywary na przywary
Na pierwszy rzut oka jest to książka o mrocznych zakamarkach ludzkiego życia - o momentach, kiedy dopadają nas różne kryzysy; o lękach, grzechach i naszych ułomnościach. Jednak najważniejszym tematem rozmowy, którą prowadzą o. Wojciech Ziółek SJ i Anna Sosnowska, jest Bóg - Bóg tak dalece miłosierny, że nie mieści się nam to w głowie.

Parafia pw. św. Wawrzyńca - Borów Wielki

ks. Jan Górski (1996-08-20)

Borów Wielki, Siecieborzyce (5 km)

• Borów Wielki 56
    67-125 Borów Wielki
  • tel.: 68-388-89-15
  • email: napisz email »

Borów Wielki - 17:00 (sobota), 11:00; Siecieborzyce - 9:00, 13:00

Pierwsza wzmianka o Borowie Wielkim pochodzi z 16.06.1295 r. i zawarta jest dokumencie wrocławskiego bpa Wawrzyńca. Informacja o kościele natomiast z 1376 r. W okresie reformacji, w 1528 r, kościół przeszedł w posiadanie protestantów. Przejęcie kościoła odbyło się bez jakichkolwiek tarć i sporów. Podstawą tego był fakt, że protestanci nie zmienili obrzędów katolickich, poza wprowadzeniem Komunii św. pod dwiema postaciami. Konflikt rozpoczął się dopiero w latach siedemdziesiątych XVI w. W tym się protestanci zniszczyli bogate gotyckie wnętrze kościoła. Świątynię oddano w ręce katolików początkowo przejściowo w 1628, a ostatecznie 1663 r. W roku 1945 opiekę nad kościołem i parafią przejęli polscy księża. Do 1958 r. Borów Wielki obsługiwany był przez OO. Kapucynów z Nowego Miasteczka.

Powołania z parafii

Ewa czuje inaczej