Pyrzany

Modlitwa Jezusowa
Mnich Kościoła Wschodniego
Modlitwa Jezusowa
Modlitwa Jezusowa jest „sercem prawosławia”. Praktykują ją unici, łacinnicy są nią zainteresowani, nawet niektórzy anglikanie czy protestanci oddają się z zapałem tej metodzie. Ona jest naszym wspólnym dziedzictwem, czymś więcej niż przejawem prywatnej pobożności; wkracza bowiem i przenika sferę liturgii. Jej implikacje i możliwości zasługują na uważne rozważenie. Niech te karty natchną do jej praktykowania licznych Czytelników!

Parafia pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny - Pyrzany

ks. Stanisław Dochniak (1999-01-15)

Pyrzany - 280, Białczyk - 126 (3 km), Boguszyniec - 71 (4 km), Nowiny Wielkie - 1228 (4 km), Świerkocin - 176 (3 km)

Pyrzany