Gubin

Mój Boże, ja cierpię
Anne Costa
Mój Boże, ja cierpię
Wyjątkowa książka o przebaczeniu, uzdrowieniu i wędrówce ku wolności. Autorka, pisząc pod natchnieniem Ducha Świętego, ukazuje przebaczenie z różnych perspektyw, odnosząc się do indywidualnych uwarunkowań, okoliczności życiowych i doświadczeń emocjonalnych człowieka. Nawiązuje do autentycznych historii osób, które opowiedziały jej o swoim bólu i pojednaniu. Książka zawiera modlitwy o uzdrowienie.

Parafia pw. Trójcy Świętej - Gubin

ks. Ryszard Rudkiewicz (2005-01-08)

Gubin - 9092, Budoradz - 80 (3 km), Gubinek - 90 (3 km), Pleśno - 80 (4 km), Polanowice - 88 (6 km), Sękowice - 300 (5 km), Żytowań - 120 (6 km)

• Królewska 1
    66-620 Gubin
  • tel.: 68-359-44-01, wik. 68-359-51-01

Gubin Trójcy Świętej - 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00; Gubin NSPJ - 8:30; Sękowice - 12:00

Życie religijne ziemi gubińskiej sięga swymi korzeniami czasów Piastowskich. Na podstawie budowli sakralnych, zapisów nagrobkowych można z całą pewnością stwierdzić, że takowe istniało. Miało ono charakter katolicki zarówno za Mieszka I, jak i Bolesława Chrobrego. W momencie wybuchu reformacji świątynie przejęli protestanci. Katolików pozostało bardzo niewielu. Po tym okresie pierwsze nabożeństwo katolickie zostało odprawione w 1852 r. Następnie niewielka grupa katolików wybudowała w 1860 r. kaplicę. Rok później erygowano parafię. Od tego czasu liczba katolików systematycznie zwiększała się. Od 1900 r. proboszczem był ks. Herman Bilecki. Dokonał on rozbudowy istniejącej kaplicy do wymiarów obecnego kościoła. Kolejne cztery obiekty sakralne w parafii (Bieżyce, Kaniów, Gubin - MB Fatimskiej, Gubin - NSPJ) wybudował ks. Jan Guss.