Lubiszyn

parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

W Jego ranach nasze zdrowie

Po dwóch edycjach rekolekcji poświęconych sakramentom wtajemniczenia, pragnęliśmy skupić się na kolejnej grupie sakramentów - uzdrowienia. Chcieliśmy wejść w głąb teologicznego znaczenia i piękna celebracji sakramentów pokuty i pojednania oraz namaszczenia chorych. Każdy z nas doskonale wie, że skarb Bożego życia otrzymany przez celebrację sakramentów inicjacji chrześcijańskiej przechowujemy w naczyniach glinianych, które niezwykle łatwo stłuc i uszkodzić przez słabość, choroby, cierpienie, śmierć, a nade wszystko przez grzech. W tych wszystkich sytuacjach potrzebujemy uzdrowienia ze strony Boga.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Lubiszyn

ks. Franciszek Matuła (1986-07-30)

Lubiszyn - 747, Brzeźno - 366 (3 km), Dzikowo - 45 (6 km), Tarnów - 370 (2 km)

• Pocztowa 8
    66-433 Lubiszyn
  • tel.: 95-731-18-84

Lubiszyn – 8:00, 11:30; Brzeźno – 10:15; Tarnów – 9:00

Parafia powstała po II wojnie światowej i zamieszkali ją ludzie z wszystkich stron Polski. Organizatorem parafii był ks. Ludwik Chrapko, kapłan archidiecezji lwowskiej. Parafia ta dwukrotnie była dzielona, najpierw 5.09.1950 r., następnie 26.07.1985 r.

Warto pokochać teściową

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.