Gorzów Wielkopolski

Chrześcijanin wobec złych mocy
o. Tomasz Maria Dąbek OSB
Chrześcijanin wobec złych mocy
Wobec wzrastającej, często niezdrowej, fascynacji Szatanem i złymi mocami, dobrze jest przypomnieć sobie zdrową i katolicką naukę i demonach. Podstawą jest oczywiście nauka Pisma Świętego.

Parafia pw. św. Józefa - Gorzów Wielkopolski

ks. Piotr Darasz OMI (2011-07-01)

Akacjowa, Bracka, Budowlanych, Fabryczna, Grabowa, Jasna, Jaśminowa, Jaworowa, Klonowa, Kwiatowa, Lipowa, Malinowa, Morelowa, Sielska, Spokojna, Spółdzielców, Śląska, Orzechowa, Różana, Tkacka, Towarowa, Waryńskiego, Winna, Żerańska

Gorzów Wlkp. (św. Józefa) – 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00, 19:00

Początek parafii św. Józefa sięga roku 1925, kiedy to staraniem OO. Sercanów utworzono drugą w Gorzowie Wlkp. katolicką placOwkę duszpasterską na tzw. Zawarciu, w południowej, przemysłowej dzielnicy miasta. Rozpoczęto od postawienia baraku, przeniesionego z rosyjskiego obozu jenieckiego w Czarnem. Po wykonaniu niezbędnych prac adaptacyjnych budynek ten poświęcono 25.10.1925 r. Ta przedwojenna placówka duszpasterstwa katolickiego obsługiwała w dużej mierze ludność napływową z terenu Polski, a także Włoch. Obok kaplicy wybudowano w 1927 r. dom parafialny. 30.09.1945 r. Ks. Ordynariusz Edmund Nowicki przekazuje tę placówkę OO. Oblatom. Sześć lat później erygowano parafię.

Powołania z parafii

Warto być ojcem