Gorzów Wielkopolski

Sztuka kierowania ludźmi
Notker Wolf OSB
Sztuka kierowania ludźmi
W relacjach międzyludzkich zawsze dochodzi do pewnego napięcia gdy pojawia się kwestia kierowania innymi. Czy można nauczyć się kierowania ludźmi? Co charakteryzuje osoby o zdolnościach przywódczych? Czym są różnice między męskim a żeńskim stylem przewodnictwa? Te pytania postawili sobie opat prymas Notker Wolf i siostra Enrica Rosanna.

Parafia pw. Chrystusa Króla - Gorzów Wielkopolski

ks. Jerzy Piasecki (2012-08-01)

Ulice: Bydgoska, Cicha, Gnieźnieńska, Gołębia, Graniczna, Grobla, Inowrocławska, Jerzego, Kasprzaka, Kobylogórska, Kolejowa, Koniawska, Krasickiego, Kręta, Krótka, Kujawska, Łąkowa, Łysa, Małorolnych, Mazowiecka, Miernicza, Międzychodzka, Osiedlowa, Owcza, Paradyska, Piaskowa, Pilska, Podgórna, Poznańska, Półwiejska, Prosta, Przemysłowa, Toruńska, Wał Długi, Wał Okrężny, Wawrzyniaka, Wągrowiecka, Wąska, Wiatraczna, Woskowa, Wschodnia, Wspólna, Zachodnia, Zagrodowa, Zbąszyńska, Zielona.

• ul. Woskowa 1b
    66-400 Gorzów Wielkopolski
  • tel.: 95 720-70-35

Gorzów Wlkp. (Chrystusa Króla) – 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00.

Początki duszpasterstwa sięgają 1901 r., gdy pojawiła się myśl o budowie kościoła. Pierwsza wojna światowa oraz pogłębiająca się inflacja spowodowały zaniechanie budowy w latach 1914-24. Nowy projekt budowy kościoła wyk. przez H. Steinberga z Berlina powstał w 1924 r. Budowę ukończono we wrześniu 1930 r. Do 1945 r. służył wiernym wyznania ewangelickiego. W latach 1945-1975 duszpasterstwo w parafii sprawują OO. Oblaci. Bp ordynariusz Wilhelm Pluta dekretem z dnia 12.06.1975 r. przekazuje parafię księżom diecezjalnym.