Gorzów Wielkopolski

Dwanaście stopni milczenia
Marie-Aimee od Jezusa
Dwanaście stopni milczenia
Milczenie jest językiem Boga. Siostra Marie-Aimee od Jezusa tłumaczy, w jaki sposób nauczyć się tego języka i coraz lepiej chłonąć ciche słowa, które Bóg codziennie kieruje do każdego człowieka.

Parafia pw. Chrystusa Króla - Gorzów Wielkopolski

ks. Jerzy Piasecki (2012-08-01)

Ulice: Bydgoska, Cicha, Gnieźnieńska, Gołębia, Graniczna, Grobla, Inowrocławska, Jerzego, Kasprzaka, Kobylogórska, Kolejowa, Koniawska, Krasickiego, Kręta, Krótka, Kujawska, Łąkowa, Łysa, Małorolnych, Mazowiecka, Miernicza, Międzychodzka, Osiedlowa, Owcza, Paradyska, Piaskowa, Pilska, Podgórna, Poznańska, Półwiejska, Prosta, Przemysłowa, Toruńska, Wał Długi, Wał Okrężny, Wawrzyniaka, Wągrowiecka, Wąska, Wiatraczna, Woskowa, Wschodnia, Wspólna, Zachodnia, Zagrodowa, Zbąszyńska, Zielona.

Gorzów Wlkp. (Chrystusa Króla) – 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00.

Początki duszpasterstwa sięgają 1901 r., gdy pojawiła się myśl o budowie kościoła. Pierwsza wojna światowa oraz pogłębiająca się inflacja spowodowały zaniechanie budowy w latach 1914-24. Nowy projekt budowy kościoła wyk. przez H. Steinberga z Berlina powstał w 1924 r. Budowę ukończono we wrześniu 1930 r. Do 1945 r. służył wiernym wyznania ewangelickiego. W latach 1945-1975 duszpasterstwo w parafii sprawują OO. Oblaci. Bp ordynariusz Wilhelm Pluta dekretem z dnia 12.06.1975 r. przekazuje parafię księżom diecezjalnym.

Powołania z parafii

Warto naprawić małżeństwo