Gorzów Wielkopolski

parafia pw. św. Maksymiliana M. Kolbe

Księgarnia Izajasz

Pismo Święte Nowego Testamentu [OPRAWA BIAŁA, TWARDA] [MAŁY FORMAT]

Pierwsza Komunia Święta otwiera w życiu dziecka kolejny etap rozwoju wiary. Pogłębianie przyjaźni z Jezusem Chrystusem domaga się coraz lepszego poznawania Go i rozumienia Jego nauki. Pismo Święte jest w tym procesie nieodzowne. Księga Nowego Testamentu zawiera tekst biblijny wraz z komentarzem, który pomaga rozumieć jego sens.

Parafia pw. św. Maksymiliana M. Kolbe - Gorzów Wielkopolski

ks. Ryszard Przewłocki (2003-02-16)

Rezydenci

Boh. Lenino, Chlopickiego, Czereśniowa, Dembowskiego, Dmowskiego, Korfantego, Kościuszki, Kwiatkowskiego, Langiewicza, 9-go Maja, Na Skarpie, Narutowicza, Niepodległości, Piłsudskiego, Połaniecka, Pułaskiego, Rataja, Sułkowskiego, Szwoleżerów, Ściegiennego, Walczaka (20-42), Witosa, Wojciechowskiego, Wróblewskiego, Wyszyńskiego

Gorzów Wlkp. (św. M. Kolbe) – 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00; DPS – 15:00 (sob.); kaplica w szpitalu – 10:30

Parafia powstała z podziału parafii Niep. Poczęcia NMP i parafii Podw. Krzyża Św. w Gorzowie Wlkp. Terenem organizacji życia parafialnego było Osiedle Czereśniowe. Proboszcz macierzystej parafii, ks. kań. J. Płóciennik, wybudował kaplicę zastępczą, której poświęcenia dokonał ks. bp Wilhelm Pluta w dniu 25.12.1982 r. Obecnie, choć kościół nie jest wykończony, odprawiają się tu już wszystkie nabożeństwa. W budynku po byłej kaplicy stworzono Warsztaty Terapii Zajęciowej dla niepełnosprawnych.

Powołania z parafii

Warto pokochać teściową