Rapocin

parafia pw. św. Wawrzyńca

Proroctwo, które można wypełnić
Augustyn Pelanowski OSPPE, O. John Baptist Bashobora, Wincenty Łaszewski, o. Antonello Cadeddu, o. Henrique Porcu, ks. Jose Maniparambil, Dominik Chmielewski SDB, Ks. Piotr Glas
Proroctwo, które można wypełnić
Przeczytaj wywiady z wielkimi duchowymi przewodnikami i świadkami Chrystusa, którzy opierając się na proroctwach Matki Bożej, świętej siostry Faustyny, prymasa Hlonda czy Teresy Neumann, odczytują rolę Polski we współczesnym świecie. Książka została poszerzona o fragmenty rozmów z bohaterami Proroctwa, które nie znalazły się filmie.

Parafia pw. św. Wawrzyńca - Rapocin

ks. Rafał Zendran (2006-08-01)

Bogumice - (6 km), Ceber - (5 km), Grodziec Mały - (3 km), Krzekotówek - (8 km), Sobczyce - (5 km), Zabiele - (7 km)

• Rapocin

Grodziec Mały – 9:30; Sobczyce – 11:00

Wzmianka o miejscowości i kościele poch. z 1297 r. Do 1810 r. wieś wraz z kościołem należała do SS. Klarysek z Głogowa. W czasie wojny kościół spalony, odbudowany w 1950 r. Życie religijne i ekonomiczne zamieszkałej tu ludności rozwijało się pomyślnie. Niestety, to co dawało nadzieję - Huta Miedzi w Głogowie - stało się przyczyną likwidacji wioski. Ludność Rapocina, ze względu na duże skażenie terenu, została w 1987 r. wysiedlona, a budynki rozebrane. Opuszczony kościół zamurowano w 1990 r. Pozostałe kościoły i wioski, mniej skażone, obsługiwane są przez inne parafie dekanatu NMP Królowej Polski w Głogowie.

Ksiądz Proboszcz rezyduje w  parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Głogowie

Warto pokochać teściową