Trzebicz

parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Księgarnia Izajasz

Kochaj mnie tato!

Jest to zbiór kilkunastu medytacji poświęconych ojcostwu. Stanowią one zachętę dla ojców, aby w swym zapracowaniu i pogoni za sukcesem docenili swoją najważniejszą życiową rolę - bycia tatą.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - Trzebicz

ks. Tadeusz Wołoszyn (2009-08-01)

Rezydenci

Trzebicz, Bagniewo - (3 km), Gościm - (6 km), Przynotecko (1-117), Trzebicz Młyn - (3 km), Trzebicz Nowy - (3 km), Zielątkowo - (8 km)

Trzebicz – 8:00, 11:30; Gościm – 10:00; Przynotecko – 13:00; Ośr. Wczasowy Gościm – Soboty: 17:00 (jesień, zima), 20:00 (wiosna, lato).

Powstanie miejscowości Trzebicz przypada na koniec XI w. Pierwotnie należał do administracji kościelnej w Poznaniu. Od r. 1235 do biskupstwa w Kamieniu i archidiakonatu w Strzelcach. Na skutek częstych zatargów z Niemcami Trzebicz był kilkakrotnie spalony. W XVI w., po śmierci biskupa Erazma w Kamieniu, Trzebicz przeszedł w ręce protestantów. Pod koniec XIX w. wybudowano tu dla ludności protestanckiej świątynię, która stoi do dzisiaj. Rok 1945 przynosi wymianę ludności niemieckiej - protestanckiej na ludność polską - katolicką. Zbór protestancki zostaje przekazany katolikom i poświęcony 29.09.1945 r. przez ks. Teofila Widełko CRL z Drezdenka. W latach 1946-1948 parafia była obsługiwana przez księży z Drezdenka i Lipek Wielkich.

Powołania z parafii

Warto naprawić małżeństwo