Rąpin

parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Księgarnia Izajasz

Liturgia Godzin (skrócona)

Liturgia Godzin to codzienna modlitwa Ludu Bożego. Wszystkim, którym bliska jest ta wspaniała modlitwa Kościoła, proponujemy skorzystanie z praktycznego wydania uniwersalnego, które z konieczności jest oczywiście publikacją skróconą. Zawiera ono wszystkie niezbędne teksty liturgiczne w skondensowanej formie. Miłośnicy liturgicznej modlitwy Kościoła cenią sobie to praktyczne wydanie.

Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny - Rąpin

ks. Stanisław Nalbach CRL (2012-08-05)

Rąpin, Grotów - (5 km), Lubiatów - (15 km)

• Rąpin 55
    66-533 Rąpin
  • tel.: 95 762-44-24

Rąpin – 10:00; Grotów – 11:30; Lubiatów – 13:00.

Wieś Rąpin powstała w 1747 r. Zamieszkiwała ją ludność wyznania ewangelicko-augsburskiego. Kościół zbudowano w latach 1898-1903. Po roku 1946 został przejęty przez katolików, a ksiądz mieszkający w Rąpinie pełnił funkcję wikariusza samodzielnego ośrodka duszpasterskiego. 25.03.1994 r. bp Adam Dyczkowski erygował parafię w Rąpinie. Od 1946 r. obsługiwana jest przez Zakon Księży Kanoników Regularnych Laterańskich.

Ewa czuje inaczej