Rąpin

parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Księgarnia Izajasz

Good God Talks to Us. Bible for children

Tłumaczenie popularnej Biblii ks. biskupa Antoniego Długosza pt. Dobry Bóg mówi do nas” na język angielski (literacki – przygotowany przez redaktora z Wielkiej Brytanii). Książka ta jest zbiorem katechez biblijnych, napisanych z myślą o tym, aby dzieci dobrze zrozumiały treść Pisma Świętego i mogły doświadczyć Pana Boga tak samo, jak doświadczali Go ludzie wiary – bohaterowie biblijnych opowieści.

Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny - Rąpin

ks. Stanisław Nalbach CRL (2012-08-05)

Rąpin, Grotów - (5 km), Lubiatów - (15 km)

• Rąpin 55
    66-533 Rąpin
  • tel.: 95 762-44-24

Rąpin – 10:00; Grotów – 11:30; Lubiatów – 13:00.

Wieś Rąpin powstała w 1747 r. Zamieszkiwała ją ludność wyznania ewangelicko-augsburskiego. Kościół zbudowano w latach 1898-1903. Po roku 1946 został przejęty przez katolików, a ksiądz mieszkający w Rąpinie pełnił funkcję wikariusza samodzielnego ośrodka duszpasterskiego. 25.03.1994 r. bp Adam Dyczkowski erygował parafię w Rąpinie. Od 1946 r. obsługiwana jest przez Zakon Księży Kanoników Regularnych Laterańskich.

Warto pokochać teściową