Bledzew

Dzieła mniejsze
św. Teresa od Jezusa
Dzieła mniejsze
Niniejszy tom pism zawiera: Sprawozdania duchowe (zbiór m.in. autobiograficznych opisów przeżyć wewnętrznych, notatek duchowych, rad spowiedników, proroczych wskazań), Podniety miłości Bożej (komentarz do wybranych wersetów Pieśni nad Pieśniami, stanowiący zwięzły traktat teologii życia wewnętrznego), Wołania duszy do Boga (zbiór modlitw i rozmów z Bogiem Oblubieńcem), Konstytucje, Sposób wizytowania klasztorów, dwa pisma humorystyczne, poezje i myśli.

Parafia pw. św. Katarzyny - Bledzew

ks. Artur Adamczak (2017-08-01)

Bledzew, Chycina - (4 km), Goruńsko - (4 km), Kolonia i Osiedle (5 km), Popowo - (6 km), Stary Dworek - (6 km), Zemsko - (3 km)

• Kościuszki 30
    66-350 Bledzew
  • tel.: 95-743-60-32

Bledzew - 7:30, 12:00, 17:00; Chycina - 9:15; Goruńsko - 10:30; Popowo - 11:00; Stary Dworek - 9:00; Zemsko - 10:00

W 1232 r. książę wielkopolski Władysław Odonic nadaje Cystersom grunty nad Obrą, gdzie w 1412 r. budują oni klasztor, jeden z największych w Polsce. Opatami byli wyłącznie Polacy. W XVI w. Zbudowano kościół z cegły na miejscu pierwotnego z drewna. Kasata klasztoru bledzewskiego w 1835 r. przez władze pruskie.

Seks jakiego nie znacie