Trzciel

Ojca Leona myśli na dobry dzień
O. Leon Knabit OSB
Ojca Leona myśli na dobry dzień
Gdy planowałam kolejny cykl Myśli na dobry dzień zrodził się pomysł, aby ponownie zaprosić przed mikrofon Benedyktyna z Tyńca. W porannych felietonach Ojciec Leon zaproponował, że przedstawi Alfabet. Kolejne odcinki i prezentowane w nich hasła zaczynające się od poszczególnych liter alfabetu, to hasła dyktowane sercem. A żeby było dowcipniej to były emitowane w kolejności od litery Ź do litery A. Poszczególne felietony były związane z różnymi sferami życia człowieka.

Parafia pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika - Trzciel

ks. Marian Kot CM (2006-06-26)

Trzciel, Bieleń - (8 km), Jasieniec - (5 km), Lutol Mokry - (10 km), Rybojady - (6 km), Siercz - (14 km), Sierczynek - (11 km), Świdowiec - (5 km), Żydowo - (13 km).

• pl. Wolności 21
    66-320 Trzciel
  • tel.: 95 743-12-12

Trzciel – 18:00 (sob.) 7:00, 9:00, 11:00, 18:00; Lutol Mokry – 8:30; Rybojady – 9:45; Siercz – 12:30; Sierczynek – 12:30.

Pierwsze informacje o kościele pochodzą z początku XVII w. Zbudowano wtedy kościół z drewna, a konsekrowano 9.11.1614 r. W 1656 r. w czasie najazdu szwedzkiego, spalono istniejący kościół oraz zabito dwóch kapłanów pracujących w ówczesnej parafii: proboszcza St. Wolsztyniusa i wikariusza M. Wachowicza. W 1692 r. zbudowano nowy kościół w kształcie krzyża, który także uległ spaleniu w 1809 r. W 1824 r. zbudowano nowy kościół, który przetrwał do dziś. Parafia od r. 1945 obsługiwana jest przez Księży Misjonarzy CM.

Dzikie serce