Grębocice

Małżeństwo o jakim marzysz
Gary Chapman
Małżeństwo o jakim marzysz
Niezależnie od tego, czy jesteście nowożeńcami, rozpoczynającymi dopiero nowy etap życia jako mąż i żona, czy też weteranami, mającymi już za sobą wiele wyzwań, powinniście zdawać sobie jasno sprawę, że tak naprawdę jedynym celem małżeństwa jest osiągnięcie prawdziwej jedności we wszystkich dziedzinach życia. Bez osiągnięcia tego celu nie ma szansy, aby małżeństwo mogło być udane. Jak tego dokonać na dowolnym etapie waszego życia małżeńskiego? O tym właśnie mówi znakomita książka Gary'ego Chapmana.

Parafia pw. św. Marcina - Grębocice

ks. Andrzej Skoczylas (2005-08-01)

Grębocice - 1253, Przedmoście - 662 (3 km), Retków - 352 (3 km)

• ul. Kościelna 32
    67-220 Grębocice
  • tel.: 76 831-50-16

Grębocice – 8:30, 12:30; Przedmoście – 11:00; Retków – 9:45

Pierwsza wiadomość o miejscowości pochodzi z 1366 r. W czasach reformacji kościół przejęli ewangelicy. W 1654 r. zwrócony katolikom. Z parafii tej pochodzi, jak informuje umieszczona w kościele pamiątkowa tablica, biskup brandenburski Hieronimus Schulc. Na pocz. XIX w. figura św. Anny Samotrzeciej cieszyła się kultem pielgrzymów udających się do sanktuarium Maryjnego w Grodowcu (Wysokiej Cerekwi). W 1945 r., w miejsce ludności niemieckiej, osiedliła się ludność z różnych terenów Polski. Duszpasterzem w tej parafii pozostał 72-letni kapłan niemiecki Karol Kinne. Po przydzieleniu do parafii wikariusza substytuta, ożywiło się życie parafialne. Powołano radę parafialną, zaczęto nauczać religii w szkołach, przygotowywano do sakramentów św. Od 28.06.1972 r., po zmianie granic diecezji, parafia Grębocice należy do diecezji gorzowskiej.

Krokodyl dla ukochanej