Kosieczyn

Jak uroczy Nicolo został świętym Mikołajem
Ewa Skarżyńska
Jak uroczy Nicolo został świętym Mikołajem
Święty Mikołaj (ok. 280-350) jest znany na całym świecie. Nie jest jednak baśniowym Świętym Mikołajem, lecz prawdziwym świętym Mikołajem, biskupem Miry. Wspaniałomyślnym, odważnym i sprawiedliwym, a do tego jeszcze wielkim cudotwórcą. Zanim jednak nim został, był małym chłopcem, żył w Azji Mniejszej, na terenie dzisiejszej Turcji, a rodzice mówili do niego: Nicolo.

Parafia pw. świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza - Kosieczyn

ks. Zdzisław Przybysz (2003-08-18)

Kosieczyn, Kręcko - (4 km), Kręcko Winnica - (4 km), Nowa Wieś - (6 km), Stardzewo - (7 km)

• Główna 51
    Kosieczyn
    66-210 Zbąszynek
  • tel.: 68 384-97-18

Kosieczyn – 9:30, 12:30; Kręcko – 11:00; Nowa Wieś – 8:00.

Parafia Kosieczyn od początku swego istnienia była katolicką. Po jej utworzeniu w 1406 r., przystąpiono do budowy drewnianego kościoła, który ukończono w 1408 r. W 1945 r., z powodu braku księży na tych terenach, a jednocześnie większej liczby wiernych w Zbąszynku, siedzibę parafii przeniesiono do Zbąszynka. Dopiero 28.06.1957 r., na prośbę wiernych, dokonano podziału parafii w Kosieczynie, tworząc jednocześnie parafię w Zbąszynku.