Kosieczyn

Motyw pustyni w biblijnych dziejach Ludu Bożego
o. Tomasz Maria Dąbek OSB
Motyw pustyni w biblijnych dziejach Ludu Bożego
W dziejach Izraela szczególną rolę odegrała czterdziestoletnia wędrówka przez pustynię. Tora – Pięcioksiąg Mojżesza, stanowiącą podstawową część Biblii Hebrajskiej w większej części odnosi się do tego okresu. Poza Księgą Rodzaju opisuje rozwój Izraela w Egipcie, wyjście z tego kraju i czas wędrówki, podczas której Izrael doświadczał Bożej pomocy, otrzymał od Boga prawo, pod wpływem Jego natchnienia zorganizował kult, ale też często odwracał się od Niego, nie ufał w Jego stałą pomoc, a nawet sprawował fałszywy kult złotego cielca lub bóstw pogańskich. Okres spędzony na pustyni to jakby opowieść założycielska ukazująca początki Izraela, czas kształtowania się narodu, kiedy wytworzyło się to, co najważniejsze dla jego tożsamości.

Parafia pw. świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza - Kosieczyn

ks. Zdzisław Przybysz (2003-08-18)

Kosieczyn, Kręcko - (4 km), Kręcko Winnica - (4 km), Nowa Wieś - (6 km), Stardzewo - (7 km)

• Główna 51
    Kosieczyn
    66-210 Zbąszynek
  • tel.: 68 384-97-18

Kosieczyn – 9:30, 12:30; Kręcko – 11:00; Nowa Wieś – 8:00.

Parafia Kosieczyn od początku swego istnienia była katolicką. Po jej utworzeniu w 1406 r., przystąpiono do budowy drewnianego kościoła, który ukończono w 1408 r. W 1945 r., z powodu braku księży na tych terenach, a jednocześnie większej liczby wiernych w Zbąszynku, siedzibę parafii przeniesiono do Zbąszynka. Dopiero 28.06.1957 r., na prośbę wiernych, dokonano podziału parafii w Kosieczynie, tworząc jednocześnie parafię w Zbąszynku.

Dzikie serce