Brójce Lubuskie

parafia pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny

10 sposobów na głupotę (własną)
Wojciech Jędrzejewski OP
10 sposobów na głupotę (własną)
Istnieje tylko jeden człowiek na świecie, którego możesz zmienić na lepsze – ty sam! – pisze o. Wojciech Jedrzejewski. Książka dla każdego, kto chce podjąć pracę nad sobą. Opisuje 10 zaczerpniętych u źródeł Pisma Świętego lekarstw na głupotę (własną).

Parafia pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny - Brójce Lubuskie

ks. Jacek Heyduk (2018-08-01)

Brójce Lubuskie, Kolonia Nowy Świat - (2 km), Łagowiec - (2,5 km), Panowice - (5 km)

• ul. Polna 3
    66-304 Brójce Lubuskie
  • tel.: 95 743-40-04
  • email: napisz email »

Brójce – 8:00, 13:00; Łagowiec – 10:00; Panowice – 11:30.

Okoliczności powstania parafii nie są znane. Domniemywa się, że powstała równocześnie z lokalizacją miasta Brodzice (obecnie Brójce) w poł XV w. W XVI w. kościół przejęli luteranie, lecz na interwencję króla Zygmunta III Wazy, został zwrócony katolikom. W tym czasie Brójca były filią Babimostu. Istniejący stary drewniany kościół spłonął w 1657 r. Zbudowany przez katolików nowy, również spłonął w 1807 r. Ponieważ protestanci nie pozwolili na odbudowę kościoła w rynku, następny kościół parafialny zbudowano w latach 1859-1860 na obrzeżach miasta.

Krokodyl dla ukochanej