Brójce Lubuskie

parafia pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny

Co czynię ze skarbem mego życia?
ks. Marek Dziewiecki
Co czynię ze skarbem mego życia?
Człowiek to skarb w oczach Boga. Nikt bardziej niż nasz Ojciec w niebie nie pragnie, żebyśmy żyli w miłości, wolności i radości. Po grzechu pierworodnym nie jest to jednak łatwe. Jako dzieci nie umiemy się jeszcze bronić przez złem świata, zagrożeniem, które czasem wypływa nawet ze strony dorosłych.

Parafia pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny - Brójce Lubuskie

ks. Jacek Heyduk (2018-08-01)

Brójce Lubuskie, Kolonia Nowy Świat - (2 km), Łagowiec - (2,5 km), Panowice - (5 km)

• ul. Polna 3
    66-304 Brójce Lubuskie
  • tel.: 95 743-40-04
  • email: napisz email »

Brójce – 8:00, 13:00; Łagowiec – 10:00; Panowice – 11:30.

Okoliczności powstania parafii nie są znane. Domniemywa się, że powstała równocześnie z lokalizacją miasta Brodzice (obecnie Brójce) w poł XV w. W XVI w. kościół przejęli luteranie, lecz na interwencję króla Zygmunta III Wazy, został zwrócony katolikom. W tym czasie Brójca były filią Babimostu. Istniejący stary drewniany kościół spłonął w 1657 r. Zbudowany przez katolików nowy, również spłonął w 1807 r. Ponieważ protestanci nie pozwolili na odbudowę kościoła w rynku, następny kościół parafialny zbudowano w latach 1859-1860 na obrzeżach miasta.

Warto pokochać teściową