Zielona Góra

Parafia pw. św. Stanisława Kostki - Zielona Góra

Niedziela Chrystusa Króla
2019-11-24

1. Obchodzimy w Kościele niedzielę Chrystusa Króla, ostatnią niedzielę roku liturgicznego. To także święto patronalne naszego seminarium duchownego w Paradyżu. Seminarium wraz z czcicielami Matki Bożej Ozdoby Paradyża przygotowują się do uroczystej koronacji łaskami słynącego obrazu Madonny z Paradyża. Można się włączyć w to dzieło kupując okolicznościową cegiełkę i fundując przez to koronę dla Maryi. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.
  2. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy nasze parafianki: Helenę Śliwińską, Krystynę Nowak i Teresę Pożegę. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Przez sakrament chrztu do Kościoła Bożego przyjęliśmy Aleksandra Halczaka. Chłopcu oraz rodzicom i chrzestnym życzymy wielu łask Bożych.
  3. Dzisiaj kończymy w naszej parafii kolejną edycję Kursu Nowe Życie, które prowadził ks. Robert wraz z zespołem. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w to dzieło.
  4. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
  5. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy Adwent. Tradycyjnie w naszej parafii będziemy rozprowadzali opłatki bożonarodzeniowe z dołączonym całym planem kolędy.
  6. Rozpoczynamy w naszej parafii II Kurs Liturgiczny dla kobiet. Bardzo serdecznie zachęcamy panie do podjęcia posługi liturgicznej poprzez czytanie Modlitwy wiernych, śpiew psalmu, czytanie Martyrologium rzymskiego czy też przygotowywanie darów ofiarnych. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.
  7. Nasza parafia wspólnie z Caritas Polska przystąpiła do programu propagującego nauczanie ekologiczne papieża Ladato si. Bardzo prosimy, kto z Was ma w domu niepotrzebne stare firanki o przyniesienie ich do kościoła. Można je zostawiać na stoliku obok zakrystii.
  8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Niedziela”, która w tekście „Groby aniołów” pisze o pochówkach dzieci zmarłych przed urodzeniem, zaś w „Gość Niedzielny” przybliża nam w tekście „Katolicy w kraju samurajów” życie Kościoła w Japonii. Zachęcamy do lektury.