Zielona Góra

Parafia pw. św. Jadwigi - Zielona Góra

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim
2012-01-01

1. Dzisiaj niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracyjna.
  2. Z okazji nowego roku 2012 składamy wszystkim Drogim Parafianom, Gościom najserdeczniejsze życzenia, aby Wszechmogący Bóg napełniał nieustannie Swoimi Łaskami. Życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i pogody ducha. Niech ten nowy rok, będzie jeszcze bardziej bogaty w nadzieję, a nasza bliskość z Bogiem niech stanie się jeszcze większa.
  3. Jutro podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zostanie udzielony sakrament bierzmowania dla dorosłych.
  4. We wtorek, 3 stycznia po Mszy św. wieczornej odbędzie się zebranie Parafialnego zespołu Caritas.
  5. W czwartek, 5 stycznia obchodzimy 17 rocznicę śmierci Ks. Infułata Władysława Nowickiego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. wspólna modlitwa przy Jego grobie.
  6. W piątek - 6 stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego - „Trzech Króli”. W związku, że ten dzień został ustanowiony dniem wolnym od pracy Msze św. jak w każda niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Jest to dzień, w którym wspieramy misje. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na potrzeby misyjne a po każdej Mszy św. będzie przed kościołem przeprowadzana zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc ks. Biskupowi Krzysztofowi Białasikowi pochodzącemu ze Zbąszynka - Ordynariuszowi diecezji Oruro w Boliwii. Prosimy osoby z grup modlitewnych o pomoc w zbiórce.
  7. W dniu 6 stycznia z pod kościoła Najświętszego Zbawiciela o godz.: 13.00 wyruszy „LUBUSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI”. Bliższe informacje na plakatach wywieszonych w gablotach.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  9. W sobotę, 7 stycznia o godz. 9.00 Msza św. wspólnotowa. Oprawę liturgiczną przygotuję koło Przyjaciół Radia Maryja.
  10. W sobotę, o godz.: 13.00 spotkanie ministrantów i lektorów.
  11. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.
  12. W przyszłą niedzielę, jak w każdą II Niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św. w Świetlicy Środowiskowej, osoby z Parafialnego Zespołu Caritas będą przyjmować ofiary pieniężne na pomoc ubogim z naszej Parafii.
  13. Spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę, 8 stycznia po Mszy św. o godz.: 7.30.
  14. Wszystkich parafian zapraszamy w niedzielę, 8 stycznia na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w naszej Konkatedrze po Mszy św. o godz.: 16.00.
  15. 14 stycznia w Rokitnie spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja z Księdzem Biskupem i Ojcem z Radia. Wyjazd przy Konkatedrze o godz. 8.00. Zapisy w kole Przyjaciół Radia Maryja i biurze Radia Maryja.
  16. W okresie ferii zimowych /11 - 18.02.2012/ organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Program pielgrzymki oraz informacje na temat wyjazdu można uzyskać w zakrystii. Zainteresowane wyjazdem osoby prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się w zakrystii.
  17. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Odwiedziny w sobotę rozpoczynają się od godz. 14.00, a w dni powszednie o godz. 16.00. Plan Kolędy w tym tygodniu: 2.01.2012-Poniedziałek: Stary Rynek 1 - 11, Żeromskiego - numery nieparzyste, Pod Filarami - numery parzyste, Plac Pocztowy, Grottgera - numery 8 i 39, Konstytucji 3 Maja numery parzyste 2 -10, Ciesielska, Krawiecka, Kopernika, Licealna, Masarska, Ks. P. Skargi, Mickiewicza, Św. Jadwigi 3.01.2012-Wtorek: Wrocławska - numery nieparzyste 1 - 7, numery parzyste 2 - 24, Drzewna, Kościelna 4.01.2012-Środa: Aleja Niepodległości - obie strony do ulicy Pieniężnego, Bohaterów Westerplatte - numery parzyste 2 - 22, Pieniężnego, Pod Topolami, Sowińskiego 5.01.2012-Czwartek: Kupiecka - numery nieparzyste 1 - 95, numery parzyste 2 - 26, Chrobrego - obie strony od ul. Bankowej do Placu Matejki, Plac Matejki /także blok nr 19/ 6.01.2012-Piątek: Objawienie Pańskie - kolędy nie będzie 7.01.2012-Sobota: Sikorskiego, Kraszewskiego, Twardowskiego, Zielona 8.01.2012-Niedziela: Kolędy nie będzie
  18. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Nasza Parafia”, „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Źródło”, „W Rodzinie”, „Arka”, „Mały gość niedzielny”, „Ola i Jaś” oraz kalendarze na 2012 rok.
Rozruch wiary

Wiara jest pierwszym impulsem nadprzyrodzonego życia w duszy ludzkiej. Gdy wierzący świadomie wychyla swój umysł ku Bogu, ze względu na Niego samego, ma miejsce bezpośrednie zetknięcie się z tajemniczym, ale żywym Bogiem. Od tej chwili Boże życie obecne w człowieku jest wprowadzone w ruch.