Zielona Góra

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu - Zielona Góra

IV Niedziela Wielkanocna
2019-05-12

1. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
  2. Dzisiejsza niedziela nazywana także Niedzielą Dobrego Pasterza, jest Światowym Dniem Modlitw o Nowe Powołania. Rozpoczyna ona także Tydzień Modlitw o Nowe Powołania. Dlatego zwracamy się do Was z pokorną prośbą, abyście w tym tygodniu pamiętali w swoich modlitwach o powołaniach kapłańskich i zakonnych. Informujemy iż, zakon franciszkański przyjmuje kandydatów do zakonu i kapłaństwa po maturze, studiach. Zakon nasz prowadzi misje na kilku kontynentach, pracę duszpasterską w parafiach, naukową, wydawniczą. Informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej.
  3. Piąty dzień nowenny tygodni, przed uroczystością św. Antoniego w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej.
  4. W zakrystii naszego kościoła już są do nabycia srebrne serduszka wykonane z zebranego srebrnego złomu w ramach akcji ?srebro dla misji?. Serduszko jest srebrne, posiada próbę, waga 18g., cena 120zł. Dochód ze sprzedaży (po odliczeniu kosztów produkcji) przeznaczony jest na naszą patronacką misję w Kakooge-Uganda.
  5. W najbliższym tygodniu w liturgii: we wtorek, święto św. Macieja, Apostoła; we środę św. Małgorzaty z Kortony; we czwartek święto śa.. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, patrona Polski; w piątek wspomnienie św. Paschalisa, zakonnika; w sobotę wspomnienie św. Feliksa z Cantalice.
  6. W najbliższą sobotę, 18 maja przypada 99 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Stowarzyszenia związane z Janem Pawłem II, zapraszają nas do podjęcia inicjatywy ?Dar na Stulecie?, projektu który ma promować dziedzictwo Jana Pawła II i budować odpowiedzialność za Kościół i Ojczyznę. Będzie to także przygotowanie do 100 ? lecia urodzin św. Jana Pawła II, które będziemy obchodzić w 2020 r. W sobotę będziemy modlić się w intencji Ojczyzny, a w najbliższym tygodniu poznawać nauczanie Jana Pawła. Można podjąć osobiste zobowiązania związane z tym jubileuszem, przeczytać encyklikę, przypomnieć sobie kazania Jana Pawła II, czy podjąć jakieś dobro dla drugiego człowieka.
  7. Próba przed rocznicą komunii św., w sobotę 18 maja 2019 r. o godz. 10.00, a po niej około 11.00, okazja do spowiedzi świętej. Rocznica komunii św. odbędzie się w niedzielę,19 maja 2019 r. o godz. 11.30.
  8. Od soboty, 18 maja w Asyżu rozpoczyna się Kapituła Generalna naszego Zakonu. Zostanie wybrany nowy generał franciszkańskiego zakonu, a także zostaną podjęte decyzje związane z funkcjonowaniem naszej wspólnoty franciszkańskiej na świecie. Prosimy o modlitwę.
  9. Wspólnota Pustynia w Mieście zaprasza w najbliższą sobotę 18 maja na drugie spotkanie z cyklu ?Szkoła modlitwy? prowadzone przez s. Faustynę od Jezusa ze Wspólnoty Błogosławieństw. Tematem spotkania będzie modlitwa uwielbienia i modlitwa wstawiennicza. Spotkanie rozpocznie się w Kawiarni ?Pod Aniołami? przy parafii pw. św. Józefa w Zielonej Górze o godz. 15:00.
  10. Z okazji Dnia Dziecka, 01 czerwca 2019 r. jest organizowany wyjazd z naszej parafii na festyn rodzinny ?Bądźmy Razem?. W programie przewidziano różne atrakcje dla dzieci, między innymi: zawody sportowe, gry i zabawy. Zapraszamy całe rodziny. Zapisy z zakrystii.
  11. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek, 20 maja 2019 roku, o godz. 19.00 w kościele. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Zakończenie 31 maja Mszą św. o godz. 18.00. Cykl spotkań od poniedziałku do piątku.
  12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłego parafianina: + Leszka O. z ul. Waszczyka. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Amen.