Zielona Góra

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej - Zielona Góra

Ogłoszenia duszpasterskie na na III Niedzielę Wielkiego Postu
2014-03-23

1. W okresie Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 9.30, 15.00 i 17.30. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 zapraszamy dzieci z rodzicami oraz wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w godzinach wcześniejszych.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę W.Postu o godz 17.15.
  3. We wtorek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na Eucharystię, podczas której modlić się będziemy o poszanowanie życia ludzkiego na każdym jego etapie. Tradycyjnie jest to też dzień, w którym inicjujemy modlitwę za dzieci poczęte i nienarodzone. W Zielonej Górze w parafii pw. Najśw. Zbawiciela o godz. 18,30 deklaracje duchowej adopcji przyjmować będzie Bp Tadeusz Lityński.
  4. W dniach od 24 do 30 marca odbywać się będzie w Zielonej Górze Festiwal Życia pod hasłem „Kto w rodzinie - ten nie zginie”. Zapraszamy do zapoznania się z planem festiwalu, umieszczonym na plakatach, ulotkach i stronach internetowych oraz do czynnego w nim uczestnictwa. Organizatorzy przygotowali wiele różnych atrakcyjnych wydarzeń, m.in. koncert zespołu New Life - projekcje filmu „Największy z cudów” czy „Próba ogniowa”. W Teatrze Lubuskim wystąpi teatr klerycki ze sztuką „Światełko”. Podczas Marszu dla Życia będzie również czas na modlitwę oraz możliwość ukazania radości i świadectwa życia małżeńskiego i rodzinnego. Marsz przejdzie ulicami Zielonej Góry w przyszłą niedzielę, tj. 30 marca. Rozpoczęcie o godz. 13,30 przy kościele pw. Najświętszego Zbawiciela a około godz. 15,00 dojdzie do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie przygotowane będą różne atrakcje oraz możliwość oddania krwi.
  5. Również w Dzień Świętości Życia, we worek 25 marca o godz. 18,30 - zapraszamy do salki na plebanii przy ul. Kasprowicza na prezentację książki Ks. Dr. Andrzeja Paś pt. „W poszukiwaniu istoty bioetycznej”. Książkę tę można nabyć również w kościele w zakrystii.
  6. Aby pogłębić „doświadczenie ewangelizacji w świetle spowiedzi świętej” Papieska Rada ds. Nowej Ewangelizacji ogłosiła wielkopostną inicjatywę pod hasłem „24 godziny dla Pana”, do udziału w której wezwane są wszystkie diecezje świata. W ramach tego dzieła w wyznaczonych kościołach w piątek 28 marca od godz. 17,00 nieprzerwanie przez 24 godziny będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i adorować Najświętszy Sakrament. Naszej parafii adoracja przypadła w sobotę 29 marca od godz. 15,00 do 16,00.
Najkrócej o... powołaniu człowieka

Pierwszym pytaniem, jakie musisz dziś sobie zadać - tu i teraz, niezależnie od tego, w którym momencie życia się w tej chwili znajdujesz – jest to: Czy ja podążam drogą swego powołania? Czy ja w ogóle dokładnie wiem, jakie to jest powołanie? Co mam do zrobienia z tym życiu, żeby świat był lepszy, kiedy z niego będę odchodzić?