Zielona Góra

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej - Zielona Góra

Ogłoszenia duszpasterskie na na III Niedzielę Wielkiego Postu
2014-03-23

1. W okresie Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 9.30, 15.00 i 17.30. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 zapraszamy dzieci z rodzicami oraz wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w godzinach wcześniejszych.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę W.Postu o godz 17.15.
  3. We wtorek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na Eucharystię, podczas której modlić się będziemy o poszanowanie życia ludzkiego na każdym jego etapie. Tradycyjnie jest to też dzień, w którym inicjujemy modlitwę za dzieci poczęte i nienarodzone. W Zielonej Górze w parafii pw. Najśw. Zbawiciela o godz. 18,30 deklaracje duchowej adopcji przyjmować będzie Bp Tadeusz Lityński.
  4. W dniach od 24 do 30 marca odbywać się będzie w Zielonej Górze Festiwal Życia pod hasłem „Kto w rodzinie - ten nie zginie”. Zapraszamy do zapoznania się z planem festiwalu, umieszczonym na plakatach, ulotkach i stronach internetowych oraz do czynnego w nim uczestnictwa. Organizatorzy przygotowali wiele różnych atrakcyjnych wydarzeń, m.in. koncert zespołu New Life - projekcje filmu „Największy z cudów” czy „Próba ogniowa”. W Teatrze Lubuskim wystąpi teatr klerycki ze sztuką „Światełko”. Podczas Marszu dla Życia będzie również czas na modlitwę oraz możliwość ukazania radości i świadectwa życia małżeńskiego i rodzinnego. Marsz przejdzie ulicami Zielonej Góry w przyszłą niedzielę, tj. 30 marca. Rozpoczęcie o godz. 13,30 przy kościele pw. Najświętszego Zbawiciela a około godz. 15,00 dojdzie do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie przygotowane będą różne atrakcje oraz możliwość oddania krwi.
  5. Również w Dzień Świętości Życia, we worek 25 marca o godz. 18,30 - zapraszamy do salki na plebanii przy ul. Kasprowicza na prezentację książki Ks. Dr. Andrzeja Paś pt. „W poszukiwaniu istoty bioetycznej”. Książkę tę można nabyć również w kościele w zakrystii.
  6. Aby pogłębić „doświadczenie ewangelizacji w świetle spowiedzi świętej” Papieska Rada ds. Nowej Ewangelizacji ogłosiła wielkopostną inicjatywę pod hasłem „24 godziny dla Pana”, do udziału w której wezwane są wszystkie diecezje świata. W ramach tego dzieła w wyznaczonych kościołach w piątek 28 marca od godz. 17,00 nieprzerwanie przez 24 godziny będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i adorować Najświętszy Sakrament. Naszej parafii adoracja przypadła w sobotę 29 marca od godz. 15,00 do 16,00.
Alfabet Franciszka

Fenomen Franciszka, efekt Franciszka, franciszkomania. Określenia są różne, ale wszystkie próbują opisać to samo zjawisko. Od 13 marca 2013 roku świat nadstawia ucha i uważnie słucha, a z Watykanu płyną słowa, które nie pozwalają nikomu pozostać obojętnym.