Zielona Góra

Odnajdywanie Boga ze św. Ignacym Loyolą
Marek Wójtowicz SJ
Odnajdywanie Boga ze św. Ignacym Loyolą
Ojciec Marek Wójtowicz przybliża nam barwną biografię św. Ignacego Loyoli i wprowadza w metodę modlitwy baskijskiego założyciela Towarzystwa Jezusowego. Zagłębiając się w nią, przekonujemy się, że odprawienie Ćwiczeń duchowych to środek do poznania siebie i stania się lepszym dla bliźnich. Nade wszystko jednak – jest to okazja do spotkania z żywą miłością Boga.

Parafia pw. św. brata Alberta Chmielowskiego - Zielona Góra

ks. Zygmunt Zimnawoda (2014-07-01)

Rezydenci

Kancelaria parafialna czynna: poniedziałek, środa, piątek godz. 16:00 - 17:00.

Spowiedź św.

Batorego (nieparz. 71 - do końca, parz. 118 - do końca), Dekoracyjna, Elektronowa, Energetyków (nieparzyste), Jagiellonki, Konstruktorów, Krasińskiego, Mechaników, Ruczajowa, Rusałki, Rzeźniczaka, Spawaczy, Strumykowa, Technologów, Trasa Północna, Zdrojowa, Al. Zjednoczenia (102a), Zamoyskiego, Źródlana, część Łężyca - Czarnkowo: Apartamentowa, Budowlanych, Irysowa, Inżynierska, Jagodowa, Makowa, Murarska, Malinowa, Maciejkowa, Poziomkowa, Różana, Tulipanowa.

7:00, 9:00, 10:00 kościół filialny Matki Bożej Fatimskiej w Zielonej Górze – Łężycy, 10:15 dla rodziców z małymi dziećmi, 11:15 Suma, 12:30 dla dzieci szkolnych, 16:30 od września do czerwca, 18:30, 20:30 lipiec i sierpień

Parafia p.w. św. Alberta Chmielowskiego powstała z podziału parafii Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

Jako tymczasowe miejsce kultu służyła kaplica znajdująca się w byłym hotelu Zakładu „Zastal”, przekazanym na własność parafii. Budynek ten spełnia również rolę mieszkania dla pracujących tam księży. Prezbiterium: obraz przedstawiający św. Alberta Chmielowskiego. Kościół parafialny nowowybudowany przy ul. Źródlanej, służy liturgii od 2002 r.

Dzikie serce

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.