Łysiny

Droga doskonałości [OPRAWA TWARDA] [WYDANIE KRYTYCZNE]
św. Teresa od Jezusa
Droga doskonałości [OPRAWA TWARDA] [WYDANIE KRYTYCZNE]
Dlaczego warto sięgnąć po to wydanie "Drogi doskonałości"? Ponieważ nikt nigdy dotąd nigdzie na świecie - nawet wydawcy hiszpańscy - nie wydał tego dzieła św. Teresy w takiej formie: trzy redakcje w dwóch synopsach z wyróżnieniem kolorami wszelkich różnic między redakcjami; w naszym ujęciu kolejne redakcje tekstu zostały ukazane jako proces krystalizacji, a nie destrukcji myśli św. Teresy; zaproponowaliśmy nowy sposób odczytania struktury wewnętrznej tego dzieła, co w konsekwencji ukazało nowe aspekty przesłania św. Teresy; tekst jest w całkowicie nowym tłumaczeniu, z autorskimi wprowadzeniami oraz bogatym aparatem redakcyjnym w formie przypisów i marginaliów; na tekst naniesione zostały wszystkie skreślenia, poprawki i dopiski, a ponadto te zmiany zostały udokumentowane zdjęciami faksymile zmienionych fragmentów tekstu.

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej - Łysiny

ks. Bogumił Baszko (2010-08-02)

Łysiny, Pszczółkowo - (5 km), Tylewice - (2 km), Wygnańczyce - (2 km)

Łysiny
    67-400 Wschowa
  • tel.: 065-540-96-08

Łysiny – 8:00, 11:30; Tylewice – 9:30

Lokacja miejscowości Łysiny i budowa kościoła nastąpiła w XIII w. Na początku XVI w. świątynia została zajęta przez luteran. W latach 1866-1867 zbudowano nowy kościół. Świątynia, została ufundowana przez dziedziczkę tej wsi Nimfę Kęszycką. Wiosną 1945 r. opuszczone przez Niemców wioski zamieszkali wierni z kilku rejonów Polski: lwowskiego, wileńskiego, poznańskiego, kieleckiego i rzeszowskiego.

Krokodyl dla ukochanej