Trzebiechów

Dzisiaj trzeba wybrać
Ks. Piotr Glas
Dzisiaj trzeba wybrać
W rozmowie z TOMASZEM P. TERLIKOWSKIM ks. Piotr Glas opowiada o swoim życiu, kryzysie duchowym, drodze do Boga oraz posłudze kaznodziei i egzorcysty. Przypomina, że Jezus nas kocha i chce naszego dobra, niestety często sami zamykamy przed Nim drzwi. Ta książka to nie tylko przewodnik po życiu duchowym, lecz przede wszystkim piękne świadectwo nawróconego kapłana, który całkowicie zawierzył swoje życie Jezusowi i Maryi.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Trzebiechów

ks. Andrzej Grządziel (2010-08-02)

Trzebiechów, Borek Nowy - (1,5 km), Borek Stary - (2 km), Gębice - (2,5 km), Głębokie - (6 km), Głuchów - (5 km), Ledno - (7 km), Mieszkowo - (1,5 km)

• Al. Lipowa 31
    66-132 Trzebiechów
  • tel.: 68-351-41-30

TRZEBIECHÓW – 8:00, 12:00, DPS - 16:10 ; GŁUCHÓW – 10:00; LEDNO – 13:15

Z roku 1308 pochodzi pierwsza wzmianka o przynależności kościoła w Trzebiechowie do diecezji poznańskiej. Na miejscu średniowiecznej drewnianej świątyni protestanci zbudowali w 1654 r. szachulcowy zbór, służący wiernym z terenu śląskiego pogranicza. W okresie reformacji kościół przejęli protestanci i był w ich rękach aż do 1945 r. Po osiedleniu się katolików, Trzebiechów stał się filią parafii Klenica. W 1984 r. rozpoczęto budowę domu parafialnego. Po jego ukończeniu w 1987 r., erygowano nową samodzielną placówkę parafialną.

Ewa czuje inaczej