Trzebiechów

Zachwycić się tą Miłością
ks. Tadeusz Dajczer
Zachwycić się tą Miłością
Zachwycić się tą Miłością to pierwszy z dwóch tomów serii „Rozważania o Eucharystii”. Tak jak Rozważania o wierze to obowiązkowa lektura „wielokrotnego użytku” dla tych, którzy szukają Boga, tak Zachwycić się tą Miłością. Rozważania o Eucharystii odkryją przed nami miłość Jezusa Eucharystycznego obecnego pośród nas. Ożywczą, realną, odkupieńczą. Pozycja jest przeznaczona dla wszystkich, którzy tęsknią za pogłębioną, świadomą wiarą.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Trzebiechów

ks. Andrzej Grządziel (2010-08-02)

Trzebiechów, Borek Nowy - (1,5 km), Borek Stary - (2 km), Gębice - (2,5 km), Głębokie - (6 km), Głuchów - (5 km), Ledno - (7 km), Mieszkowo - (1,5 km)

• Al. Lipowa 31
    66-132 Trzebiechów
  • tel.: 68-351-41-30

TRZEBIECHÓW – 8:00, 12:00, DPS - 16:10 ; GŁUCHÓW – 10:00; LEDNO – 13:15

Z roku 1308 pochodzi pierwsza wzmianka o przynależności kościoła w Trzebiechowie do diecezji poznańskiej. Na miejscu średniowiecznej drewnianej świątyni protestanci zbudowali w 1654 r. szachulcowy zbór, służący wiernym z terenu śląskiego pogranicza. W okresie reformacji kościół przejęli protestanci i był w ich rękach aż do 1945 r. Po osiedleniu się katolików, Trzebiechów stał się filią parafii Klenica. W 1984 r. rozpoczęto budowę domu parafialnego. Po jego ukończeniu w 1987 r., erygowano nową samodzielną placówkę parafialną.