Rzepin

parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Jak budować piękne życie?
Jan Andrzej Kłoczowski OP
Jak budować piękne życie?
Szukając jakiegoś tematu wiodącego do rozważania o dojrzałym chrześcijaństwie i dojrzałym człowieczeństwie wpadłem na pomysł, by zrobić rachunek sumienia z dojrzałości naszego chrześcijaństwa, za punkt odniesienia biorąc Kazanie na górze. To jest bowiem ta miara, wedle której musimy mierzyć nasze życie, jeżeli naprawdę poważnie traktujemy naszą wiarę.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - Rzepin

ks. Stanisław Wencel (1989-08-25)

Rezydenci

RZEPIN – Najśw. Serca Pana Jezusa 8:00, 9:30, 11:00, 14:00-oprócz wakacji ; św. Katarzyny 7:00, 10:00, 12:00, 19:00; DRZEŃSKO – 10:30; GAJEC – 12:00; LUBIECHNIA WIELKA – 9:00; LUBIECHNIA MAŁA – 12:00; STAROŚCIN – 10:30

O katolickim kościele i parafii wzm. w dokumentach z XIII w. W okresie reformacji parafia zabrana przez luteran. W 1860 r. kościół został przebudowany, a w 1879 r. nadano mu tytuł św. Katarzyny. Do 1945 r. był zborem protestanckim. Katolików było około 500. W 1934 r. wybudowali dla siebie na zachodnim krańcu miasta kościół poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W 1945 r., po osiedleniu się tutaj ludności polskiej, Państwowy Zarząd Tymczasowy przekazał dnia 29.10.1945 r. kościół św. Katarzyny parafii rzymsko-katolickiej w Rzepinie, natomiast kościół NSPJ służył jako kaplica pogrzebowa. Rozbudowany w latach 1985-95. W dniu jego konsekracji dokonano zamiany tytułów obu kościołów rzepińskich. Wskutek tego kościół filialny stał się parafialnym.

Dzikie serce