Rzepin

Droga doskonałości [PODRĘCZNE]
św. Teresa od Jezusa
Droga doskonałości [PODRĘCZNE]
Teresa pisze – a właściwie mówi, gdyż ona, pisząc, zawsze prowadzi dialog, zwraca się do czytelnika-słuchacza lub do Boga – dlatego, że inni tego chcą. Pisząc pragnie pozostawać cały czas w przestrzeni posłuszeństwa (spowiednik, siostry), gdyż ma świadomość, że tylko wówczas będzie w stanie napisać coś, co nie zaszkodzi innym na ich drodze życia. „Primum non nocere”. Ta podstawowa zasada będzie jej towarzyszyć na wszystkich stronach tego dzieła.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - Rzepin

ks. Stanisław Wencel (1989-08-25)

Rezydenci

RZEPIN – Najśw. Serca Pana Jezusa 8:00, 9:30, 11:00, 14:00-oprócz wakacji ; św. Katarzyny 7:00, 10:00, 12:00, 19:00; DRZEŃSKO – 10:30; GAJEC – 12:00; LUBIECHNIA WIELKA – 9:00; LUBIECHNIA MAŁA – 12:00; STAROŚCIN – 10:30

O katolickim kościele i parafii wzm. w dokumentach z XIII w. W okresie reformacji parafia zabrana przez luteran. W 1860 r. kościół został przebudowany, a w 1879 r. nadano mu tytuł św. Katarzyny. Do 1945 r. był zborem protestanckim. Katolików było około 500. W 1934 r. wybudowali dla siebie na zachodnim krańcu miasta kościół poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W 1945 r., po osiedleniu się tutaj ludności polskiej, Państwowy Zarząd Tymczasowy przekazał dnia 29.10.1945 r. kościół św. Katarzyny parafii rzymsko-katolickiej w Rzepinie, natomiast kościół NSPJ służył jako kaplica pogrzebowa. Rozbudowany w latach 1985-95. W dniu jego konsekracji dokonano zamiany tytułów obu kościołów rzepińskich. Wskutek tego kościół filialny stał się parafialnym.

Seks jakiego nie znacie