Trzebiszewo

parafia pw. św. Jana Nepomucena

Biblia Jerozolimska

Wydanie polskie Biblii Jerozolimskiej, prawdopodobnie najpopularniejszej edycji Pisma świętego na świecie, to długo oczekiwana przez miłośników Słowa Bożego publikacja.

Parafia pw. św. Jana Nepomucena - Trzebiszewo

ks. Jan Płócienniczak (2004-08-10)

Trzebiszewo, Borek - (7 km), Brzozowiec - (3 km), Rakowo - (5 km

• Główna 46
    66-445 Trzebiszewo
  • tel.: 95-751-32-25

TRZEBISZEWO – 18:00 - sobota, 12:00; BOREK – 10:30; BRZOZOWIEC – 9:00

Pierwsza historyczna wzmianka o kościele w Trzebiszewie pochodzi z 1454 r. Wiadomo, że kościół z 1604 r. był pod wezwaniem św. Stanisława. W głównym ołtarzu była pieta. W 1607 r. został odzyskany z rąk protestantów i od tego czasu był pw. Narodzenia NMP. Trzebiszewo było najbardziej na zachód wysuniętą parafią w Polsce przedrozbiorowej. W 1778 r. kościół w Trzebiszewie spłonął, w roku następnym odbudowany. Poświęcony w listopadzie 1779 r. W 1840 spłonął ponownie, tym razem wraz z całą miejscowością.

Seks jakiego nie znacie