Gozdnica

Obudzić sakrament małżeństwa
O. Ksawery Knotz
Obudzić sakrament małżeństwa
Moment zawarcia sakramentu małżeństwa zmienia wszystko. Już wspólnie podążamy drogą do zbawienia. Książka będzie pomocna wszystkim małżonkom, którzy chcą zbliżyć się do Boga, a także i kapłanom w ukazaniu kierunku, w jakim powinniśmy pójść, aby wspólnymi siłami obudzić łaskę sakramentu małżeństwa.

Parafia pw. św. Wawrzyńca - Gozdnica

ks. Antoni Kotapka CM (2012-11-23)

Gozdnica, Jamno - (6 km), Lipa Łużycka (Lipna) - (6 km), Polana - (4km)

GOZDNICA – 18:00 - sobota, 8:00, 11:00, 14:00 - IX-VI, 18:00; LIPA ŁUŻYCKA – 16:30 - X-IV, 19:30 - V-IX - sobota, 9:30

Przed II wojną światową w Gozdnicy mieszkało ok. 100 katolików, którzy na swoich nabożeństwach gromadzili się w małym kościele (obecnie kapliczka) przy ul. Kombatantów, zbud. w 1931 r. Dwa duże kościoły należały do protestatnów. Po wojnie w Gozdnicy osiedlili się Polacy z Kresów Wschodnich i Polski centralnej. 28.08.1945 r. kapelan WP odprawił pierwszą Mszę św. dla przesiedlonych katolików. Początkowo Gozdnicę obsługiwał niemiecki proboszcz rezydujący w Iłowej. W marcu 1946 r. parafię w Iłowej, a tym samy kościół filialny w Gozdnicy, obejmują Księża Misjonarze św. Wincentego á Paulo, a w kwietniu Gozdnica zostaje samodzielną parafią.

Warto być ojcem