Lubsko

Noe kontra Mabbul
Adam Czuszel OSPPE
Noe kontra Mabbul
Czy nie jesteśmy świadkami „modernizacji nieba”? I czy to nie oznacza jego końca? Jak mam czcić Boga, który ewoluuje? Jak mam czcić Boga, którego kroją mi na miarę najnowszej mody? Czy naprawdę trzeba czuć lęk przed metką zacofania?

Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny - Lubsko

ks. Marian Bumbul (1998-08-20)

Rezydenci

Lubsko: Bankowa, Baśniowa, Błotna, Boczna, Bohaterów, Chopina, Chrobrego, Dąbrowskiego, Dębowa, Farbiarska, Fredry, Gdańska, Grunwaldzka, Hubalczyków, Jasieńska, Jasna, Jodłowa, Kanałowa, Kopernika, Kosynierów, Kościuszki, Krakowskie Przedmieście, Krasińskiego, Krótka, Krucza, XX-Lecia (nieparz. od 17, parz. od 32), Letnia, 22-go Lipca, Lubuska, Mickiewicza, Moniuszki, Nadrzeczna, Nawiniec, Norwida, Paderewskiego, Parkowa, Plater, Podgórna, Podmokła, Pokoju, Popławskiego, Poznańska, Al. K. Pułaskiego, Racławicka, Reymonta, Sienkiewicza, Skalskiego, Sportowa, Staffa, Strażacka, Sucharskiego, Szpitalna, pl. Świerczewskiego, Traugutta, Urocza, Warszawska, Al. Wojska Polskiego, pl. Wolności, Zamkowa, Zana, Zapolskiej, Zieleniecka, Żagańska, Żarska, Żeromskiego, Białków, Budziechów, Raszyn (6 km)

• Kościuszki 18
    68-300 Lubsko
  • tel.: 68-372-06-28, 68-372-15-88

LUBSKO – pw. Nawiedzenia NMP 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00, DPS 16:00 - sobota; szpital 18:00 - sobota; RASZYN – 8:30; BIAŁKÓW – 8:45;

Parafia powstała wskutek podziału parafii NSPJ w Lubsku. Erygowana została przez bpa Józefa Michalika, ówczesnego Ordynariusza Diecezji. Do najistotniejszych przeżyć religijnych młodej parafii można zaliczyć: peregrynację Kopii Obrazu MB Rokitniańskiej (1989 r.) oraz Misje Św. i bezpośrednio złączona z nimi uroczystość nawiedzenia parafii przez Kopię Jasnogórskiego Obrazu MB Częstochowskiej (13-14.1992 r.). 3.08.1991 r. wyrusza po raz pierwszy piesza pielgrzymka z Lubska na Jasną Górę. 28.05.1995 r. odbyły się pierwsze w historii parafii prymicje nowo wyświęconego kapłana, ks. A. Wawrzysiuka.