Bytom Odrzański

Siła modlitwy wstawienniczej
Cyril John
Siła modlitwy wstawienniczej
Modlitwa wstawiennicza nie jest zarezerwowana dla specjalnej grupy ludzi, którzy mają szczególny dar. Słowo Boże mówi nam jasno, że wezwany jest do niej każdy chrześcijanin. Ofiara Chrystusa jest pełna i doskonała – mimo to Jezus w swoim nieskończonym uniżeniu wybrał człowieka na partnera, by odnowić świat. Pragnie, byśmy przez wstawiennictwo czuwali nad takimi sytuacjami, w których Duch Święty musi działać dzisiaj z całą mocą. Zachęca nas do decyzji, by – jak Mojżesz – stanąć w wyłomie i orędować za ludźmi zranionymi grzechem.

Parafia pw. św. Hieronima - Bytom Odrzański

ks. Ireneusz Łuczak (2012-08-01)

Bytom Odrzański - 4300, Bodzów - 93 (4 km), Bonów - 68 (7 km), Bycz -113 (2 km), Bytom Drogomil - 121 (2 km), Królikowice - 100 (5 km), Małaszowice - 98 (6 km), Pastuszyn - 26 (6 km), Popowo - 23 (6 km), Sobolice - 32 (5 km), Tarnów Bydzki - 60 (3 km), Wierzbnica -121 (3 km)

BYTOM ODRZ. - 8:00, 10:30, 12:00; 17:00. Dni powszednie: 8:00, 18:00 - w Adwencie RORATY o 17.00; WIERZBNICA – 9:30

Pierwsza wzmianka o życiu katolików i istniejącym kościele pochodzą z 1175 r. Nosił wtedy nazwę św. Stefana. Ślady wielkości ówczesnego kościoła widoczne są na północnej stronie kościoła. W 1522 r. spłonął. W latach 1584-86 odbudowany i powiększony do obecnego stanu. Od 1639 r. kościół przynależał do ewangelików. Dopiero w 1746 r. po wybudowaniu zboru ewangelickiego kościół ponownie przejęli katolicy. Od 1945 r. obsługiwany jest przez polskich księży.

Warto naprawić małżeństwo

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.