Gubin

W piecu wątpliwości
Catherine de Hueck Doherty
W piecu wątpliwości
Książka jest kompilacją fragmentów różnych medytacji, zarówno wygłoszonych przez Catherine, jak i zanotowanych przez nią samą. Spontaniczne słowo mówione może być trudniejsze w odbiorze, kiedy zostanie przelane na papier, ale jego oddziaływanie jest równie mocne. Podzielamy nadzieję Autorki, że jej refleksje pomogą Czytelnikom w zmierzeniu się z wątpliwościami, które nie omijają nikogo z nas.

Parafia pw. Trójcy Świętej - Gubin

ks. Ryszard Rudkiewicz (2005-01-08)

Gubin - 9092, Budoradz - 80 (3 km), Gubinek - 90 (3 km), Pleśno - 80 (4 km), Polanowice - 88 (6 km), Sękowice - 300 (5 km), Żytowań - 120 (6 km)

• Królewska 1
    66-620 Gubin
  • tel.: 68-359-44-01, wik. 68-359-51-01

Gubin Trójcy Świętej - 7:30, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00; Gubin NSPJ - 8:30; Sękowice - 12:00

Życie religijne ziemi gubińskiej sięga swymi korzeniami czasów Piastowskich. Na podstawie budowli sakralnych, zapisów nagrobkowych można z całą pewnością stwierdzić, że takowe istniało. Miało ono charakter katolicki zarówno za Mieszka I, jak i Bolesława Chrobrego. W momencie wybuchu reformacji świątynie przejęli protestanci. Katolików pozostało bardzo niewielu. Po tym okresie pierwsze nabożeństwo katolickie zostało odprawione w 1852 r. Następnie niewielka grupa katolików wybudowała w 1860 r. kaplicę. Rok później erygowano parafię. Od tego czasu liczba katolików systematycznie zwiększała się. Od 1900 r. proboszczem był ks. Herman Bilecki. Dokonał on rozbudowy istniejącej kaplicy do wymiarów obecnego kościoła. Kolejne cztery obiekty sakralne w parafii (Bieżyce, Kaniów, Gubin - MB Fatimskiej, Gubin - NSPJ) wybudował ks. Jan Guss.

Warto naprawić małżeństwo