Gorzów Wielkopolski

Droga do prawdy
Wilfrid Stinissen OCD
Droga do prawdy
Chcąc zbliżyć się do naszej prawdziwej tożsamości, mamy próbować krok po kroku przejrzeć nasze iluzje i stanąć w rzeczywistości z naszymi pustymi, zranionymi rękami. Pierwsza iluzja, z którą mamy się zmierzyć, jest ta, że nie mamy już jakichkolwiek iluzji. Zwykliśmy mieć ich wiele, ciasno nimi omotani tak, że czujemy się nimi zabezpieczeni przed okropną rzeczywistością. Byłby to wielki krok naprzód, gdybyśmy potrafili rzeczywistość – a nie nasze iluzje – przyjąć jako miarę i normę. „To się nie zgadza”, mówisz. „Z czym” – pytam – „z rzeczywistością czy z iluzjami?”.

Parafia pw. św. Maksymiliana M. Kolbe - Gorzów Wielkopolski

ks. Ryszard Przewłocki (2003-02-16)

Rezydenci

Boh. Lenino, Chlopickiego, Czereśniowa, Dembowskiego, Dmowskiego, Korfantego, Kościuszki, Kwiatkowskiego, Langiewicza, 9-go Maja, Na Skarpie, Narutowicza, Niepodległości, Piłsudskiego, Połaniecka, Pułaskiego, Rataja, Sułkowskiego, Szwoleżerów, Ściegiennego, Walczaka (20-42), Witosa, Wojciechowskiego, Wróblewskiego, Wyszyńskiego

Gorzów Wlkp. (św. M. Kolbe) – 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00; DPS – 15:00 (sob.); kaplica w szpitalu – 10:30

Parafia powstała z podziału parafii Niep. Poczęcia NMP i parafii Podw. Krzyża Św. w Gorzowie Wlkp. Terenem organizacji życia parafialnego było Osiedle Czereśniowe. Proboszcz macierzystej parafii, ks. kań. J. Płóciennik, wybudował kaplicę zastępczą, której poświęcenia dokonał ks. bp Wilhelm Pluta w dniu 25.12.1982 r. Obecnie, choć kościół nie jest wykończony, odprawiają się tu już wszystkie nabożeństwa. W budynku po byłej kaplicy stworzono Warsztaty Terapii Zajęciowej dla niepełnosprawnych.

Warto być ojcem