Rapocin

Skandal miłosierdzia
Grzegorz Ryś
Skandal miłosierdzia
Bp Grzegorz Ryś głosi skandal miłosierdzia jako nauczanie, które trzeba wykrzyczeć. Nikt nie jest stracony. Miłość Boga jest silniejsza niż ludzki grzech. Bóg nie rozdaje cukierków grzecznym dzieciom, ale podnosi w górę tych, którzy dotknęli dna.

Parafia pw. św. Wawrzyńca - Rapocin

ks. Rafał Zendran (2006-08-01)

Bogumice - (6 km), Ceber - (5 km), Grodziec Mały - (3 km), Krzekotówek - (8 km), Sobczyce - (5 km), Zabiele - (7 km)

• Rapocin

Grodziec Mały – 9:30; Sobczyce – 11:00

Wzmianka o miejscowości i kościele poch. z 1297 r. Do 1810 r. wieś wraz z kościołem należała do SS. Klarysek z Głogowa. W czasie wojny kościół spalony, odbudowany w 1950 r. Życie religijne i ekonomiczne zamieszkałej tu ludności rozwijało się pomyślnie. Niestety, to co dawało nadzieję - Huta Miedzi w Głogowie - stało się przyczyną likwidacji wioski. Ludność Rapocina, ze względu na duże skażenie terenu, została w 1987 r. wysiedlona, a budynki rozebrane. Opuszczony kościół zamurowano w 1990 r. Pozostałe kościoły i wioski, mniej skażone, obsługiwane są przez inne parafie dekanatu NMP Królowej Polski w Głogowie.

Ksiądz Proboszcz rezyduje w  parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Głogowie

Krokodyl dla ukochanej