Serby

Dzisiaj trzeba wybrać
Ks. Piotr Glas
Dzisiaj trzeba wybrać
W rozmowie z TOMASZEM P. TERLIKOWSKIM ks. Piotr Glas opowiada o swoim życiu, kryzysie duchowym, drodze do Boga oraz posłudze kaznodziei i egzorcysty. Przypomina, że Jezus nas kocha i chce naszego dobra, niestety często sami zamykamy przed Nim drzwi. Ta książka to nie tylko przewodnik po życiu duchowym, lecz przede wszystkim piękne świadectwo nawróconego kapłana, który całkowicie zawierzył swoje życie Jezusowi i Maryi.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła - Serby

ks. Leszek Okpisz (2008-06-26)

Serby - 1002, Serby Stare - 86 (1,5 km)

• ul. Główna 80 a
    Serby
    67-200 Głogów
  • tel.: 76 833-11-99

Serby Nowe – 8:00, 12:00, 17:00; Gola Drzewiecka – 10:00 (należy do par. Wilków Głog.).

Parafia powstała z podziału parafii Wniebowzięcia NMP w Głogowie. Kościół ewangelicki, dzisiejszy - parafialny, w 1945 r. został zniszczony. Do czasu odbud. kościoła, miejscem kultu była kaplica adoptowana ze stodoły. Po sprzedaniu kaplicy, z uzyskanych funduszy oraz z ofiar wiernych, wybud. plebanię. Po stworzeniu warunków do samodzielnego funkcjonowania parafii, bp Józef Michalik dokonał erekcji nowej parafii i powierzył ją posłudze Zgromadzeniu Najświętszego Zbawiciela - OO. Redemptorystom.