Krzepów

Aby bardziej kochać
Mary Garnet OCD
Aby bardziej kochać
Święta Teresa od Jezusa określa modlitwę jako relację miłości. Wyjaśnia, że modlitwa wymaga kochania innych ludzi, oderwania, braku zaborczości oraz postawy pokory i zapomnienia o sobie. Powinniśmy mieć przy tym  wytrwałość i ogromną ufność, że „jeśli tylko będziemy potykać się walecznie, nie uciekając z placu boju, zwycięstwo niechybnie będzie nasze”.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - Krzepów

ks. Ryszard Klimek (2001-08-22)

Krzepów - 323, Borek - 185 (2 km), Bytomin - 67 (1 km), Nosocice - 439 (1 km), Szczyglice - 104 (2 km), Zabornia - 79 (1 km)

• ul. Akacjowa 34
    Krzepów
    67-200 Głogów
  • tel.: 76 833-36-03

Krzepów – 8:00, 11:00, 18:00; Szczyglice – 9:30

Parafia Krzepów jako samodzielna placówka duszpasterska powstała z podziału parafii św. Mikołaja w Głogowie w 1958 r. Ks. Marian Cieślik był pierwszym proboszczem. Parafia należała początkowo do diec. wrocławskiej, od 1972 r. do diecezji gorzowskiej. Do ważnych wydarzeń parafialnych należały peregrynacje obrazu MB Częstoch. w 1963 i 1992 r.